Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-07-13 12:36:03

Służyć człowiekowi z miłością

Niedawno beatyfikowana pielęgniarka Hanna Chrzanowska w znaku relikwii od 21 czerwca obecna jest w kaplicy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny.

Relikwie Błogosławionej wprowadził ks. bp Edward Janiak, który tego dnia przewodniczył Mszy św. w intencji personelu medycznego. - Żadna praca wykonywana z miłością nie męczy. Wzorem takiej służby jest bł. Hanna Chrzanowska – powiedział Ordynariusz podczas Eucharystii. Dziękował także pielęgniarkom za pochylanie się nad chorym człowiekiem z wrażliwością. – Trzeba mieć charakter, aby dobrze służyć ludziom. Taki charakter miała Hanna Chrzanowska, która wcześniej poszła na emeryturę nie po to, aby odpoczywać, ale żeby służyć chorym w ich domach. Była to wspaniała niewiasta. Dobrze, że Kościół taką osobę pokazał światu. To zwykła świecka pielęgniarka, ale święta – pokreślił. Ks. Biskup zaznaczył również, że swoje zdrowie zawdzięcza św. Józefowi. Na zakończenie Eucharystii bp Janiak poświęcił obraz bł. Hanny.

Natomiast kapelan szpitala ks. Arkadiusz Hajdasz w homilii podkreślił m.in., że bł. Hanna doskonale rozumiała nie tylko potrzeby fizyczne i zdrowotne swoich podopiecznych, ale wiedziała też ich duchowe i intelektualne potrzeby. Błogosławiona pielęgniarka patrzyła na człowieka jak na Chrystusa i była przekonana, że „jeśli ciało jest dobrze i z miłością pielęgnowane, to dusza z czasem otworzy się na Boga”. Wraz z Ordynariuszem i Ks. Kapelanem przy ołtarzu modlili się proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu ks. Jarosław Kołodziejczak i ks. Krzysztof Duchnowski. Obecni byli m.in. dyrektor szpitala Wojciech Grzelak, wicedyrektor Danuta Brykowska, przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych Marek Przybył, siostry miłosierdzia, personel medyczny i pacjenci szpitala.

Renata Jurowicz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Diecezja

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej