Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-02-06 13:07:26

Życzenia dla kolejarzy

zyczenia dla kolejarzy

Ostrów Wielkopolski. - Jezus jest przewodnikiem na ścieżkach wiary. Jezus staje się też przewodnikiem po drogach moralności ludzi – mówił bp Edward Janiak podczas dorocznego spotkania z kolejarzami z diecezji kaliskiej.

Spotkanie opłatkowe poprzedziła Msza św. w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim pod przewodnictwem ks. biskupa Janiaka. W homilii Celebrans wskazywał, że Jezus jest przewodnikiem na ścieżkach wiary. - Ta droga, którą prowadzi Jezus to droga do zbawienia, do osiągnięcia celu. Jezus staje się przewodnikiem po drogach moralności ludzi. Pod przewodnictwem Jezusa każdy jest równy, ma tę samą godność - powiedział Kaznodzieja. Podkreślał, że prawda przekazana przez Jezusa mówi, że można być bogatym przed Bogiem, bez względu na to co się posiada, przez swoją postawę, zachowanie, życzliwość. - To nas zobowiązuje jako ludzi wiary. Każdy z nas ma do spełnienia określone zadania po to, aby być bogatym przed Bogiem w dobre uczynki - przekonywał Pasterz diecezji kaliskiej. Życzył pracownikom kolei, aby kochali swoją ojczyznę. - Niech ten Nowy Rok, który w naszej diecezji przeżywamy pod patronatem św. Józefa, upływa w zdrowiu, przyjaźni z bliskimi i trosce o ojczyznę, której na imię mała ojczyzna, a to jest wasz Ostrów. Kto nie kocha małej ojczyzny, gdzie mieszka, nie kocha Polski. Miłość do małej ojczyzny przeobraża się w miłość do Polski. Chociaż jesteśmy w Europie to naszym świętym obowiązkiem jest kochać ziemię ojczystą - stwierdził Ks. Biskup. Po Mszy św. bp Edward Janiak przełamał się opłatkiem z kolejarzami i parafianami. Życzenia przedstawicielom służb kolei złożył również ks. kanonik Jacek Kita, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła i diecezjalny duszpasterz kolejarzy.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Diecezja

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej