Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-01-26 13:44:57

Dzieci z Domu Życia

Twardogora

Kalisz. 7 stycznia w święto Chrztu Pańskiego w Kaliszu u Świętego Józefa została ochrzczona trójka dzieci z Domu Ochrony Poczętego Życia z Odolanowa prowadzonego przez Siostry Jezusa Miłosiernego.

Piękną tradycję zapoczątkował ks. bp Teofil Wilski sześć lat temu. Dom Ochrony Poczętego Życia to miejsce, gdzie schronienie i opiekę dostają dziewczęta i kobiety, które nie mogą liczyć na miłość w swoich rodzinach. Siostry Jezusa Miłosiernego przyjmują mamy oczekujące dzieci, którym nie ma kto pomóc i nauczyć miłości do dzieci, które noszą pod sercem. W tym wyjątkowym domu uczą się, jak wielką wartością jest życie, które trzeba chronić i dać mu możliwość narodzin. Przed laty ks. bp Wilski tak zachwycił się tym miejscem, że objął duchowym patronatem dzieci, matki i siostry, które ten dom prowadzą. Przełożoną Domu Ochrony Poczętego Życia jest s. Rafaela, która jest wyjątkową osobą - kochającą, ale także wymagającą, bo zależy jej na dobru matek i dzieci. W tym roku u św. Józefa jak zawsze witał wszystkich ks. prałat Jacek Plota, który podkreślił, że już tradycją są chrzty dzieci z DOPŻ w święto Chrztu Pańskiego w sanktuarium św. Józefa. To on opiekuje się domem, w którym życie chronione jest wyjątkowo. Rodzicami chrzestnymi dzieci - Patrycji, Mateusza, Oliwiera zostały odolanowskie małżeństwa, które od tej chwili będą wspierać mamę i chrześniaki. Po uroczystości wszyscy przez Księdza Biskupa i Księdza Kustosza zaproszeni zostali na obiad i kawę do sali w Restauracji Świętego Józefa. Spotkanie było rodzinne, pełne radości. Wszyscy mieli świadomość cudownej opieki Bożej przez wstawiennictwo Świętego Józefa.

Małgorzata Trybuła

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Diecezja

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej