Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-11-14 12:33:01

Idźmy z nadzieją

krotoszyn

Krotoszyn. W niedzielę, 8 października odbyły się uroczyste obchody XVII Dnia Papieskiego pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”, zorganizowane przez dyrektor Mariolę Kaźmierczak, grono pedagogiczne i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Sformułowanie hasła miało stanowić zaproszenie i znak tego, że przez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając te słowa, chce nas czynić świadkami nadziei. Główne uroczystości miały miejsce w kościele farnym pw. św. Jana Chrzciciela. Podczas Mszy Świętej proboszcz ks. prałat Aleksander Gendera w wygłoszonej homilii przypomniał wydarzenia związane z wyborem Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zwieńczeniem obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego był koncert słowno - muzyczny zespołu „Tacy nie inni” wraz z chórem szkolnym Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie pod patronatem Burmistrza miasta Krotoszyna, Dziekana dekanatu krotoszyńskiego i Starosty krotoszyńskiego. Ponadto wyrazem wdzięczności wspólnoty parafii farnej za pontyfikat papieża jest ufundowany dzwon, który będzie umieszczony w kościele Prymatu Piotra w Ziemi Świętej.

Mariusz Marzyński

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Diecezja

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej