Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-09-19 18:22:12

Mój fragment z Dzienniczka św. Faustyny

W pewnej chwili powiedział mi Jezus: Idź do Matki Przełożonej i poproś, żeby ci pozwoliła przez siedem dni nosić włosiennicę i raz w nocy wstaniesz i przyjedziesz do kaplicy. Odpowiedziałam, że dobrze, jednak miałam pewna trudność pójść do Przełożonej. Wieczorem Jezus mi się zapytał: dokąd odkładać będziesz? Postanowiłam przy pierwszym spotkaniu powiedzieć o tym Matce Przełożonej. Na drugi dzień przed południem zauważyłam, że Matka Przełożona idzie do refektarza, a że kuchnia, refektarz i pokoik Siostry Alojzy jest prawie razem, wiec poprosiłam Matkę Przełożoną do pokoiku Siostry Alojzy i powiedziałam żądanie Pana Jezusa. Na to odpowiedziała mi Matka, że nie pozwalam siostrze na żadne noszenie włosiennicy. Nic absolutnie. - Jeżeli Pan Jezus da siostrze siły kolosa, to ja pozwolę na te umartwienia. Przeprosiłam Matkę, że zabieram czas i wyszłam z pokoiku. Wtem ujrzałam Pana Jezusa, który stał w drzwiach z pokoiku i powiedziałam Panu: każesz mi iść prosić o te umartwienia, a Matka Przełożona nie chce mi pozwolić. Wtem Jezus rzekł do mnie: byłem tutaj podczas tej rozmowy z przełożoną i wiem wszystko i nie zadam twoich umartwień, ale posłuszeństwa. Przez to oddajesz mi wielką chwałę, a sobie skarbisz zasługę.

(Dz 28)

Parę lat temu stały felietonista „Gościa Niedzielnego” Franciszek Kucharczak napisał dosadnie, że: „Katolik nieposłuszny Kościołowi jest zawsze posłuszny diabłu”. Te mocne słowa uświadamiają znaczenie posłuszeństwa w życiu Kościoła. Nam, ludziom wierzącym najdoskonalszy wzór posłuszeństwa pozostawił Jezus Chrystus, przychodząc na ziemię i oddając życie za swój Kościół. Autor Listu do Hebrajczyków stwierdza, że Chrystus chociaż był Synem Jednorodzonym Ojca, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał (por. Hbr 4, 8). Jego posłuszeństwo względem woli Ojca stało się źródłem łask przez Niego wyjednanych dla zbawienia ludzkości. Dla każdego człowieka wierzącego, w tym również dla kapłana, Chrystus pozostaje niedościgłym wzorem posłuszeństwa. To właśnie Jego mamy i chcemy naśladować. Na przestrzeni wieków wielu ludzi widziało zło w Kościele, marzyło o naprawie tego zła. Ale czy bunt posunięty aż do wypowiedzenia posłuszeństwa jest w stanie naprawić zło w Kościele, go zreformować? Nie! Źródłem naprawy zła w Kościele jest właśnie posłuszeństwo, które staje się fundamentem, na którym jest budowana osobista świętość. To dzięki niej reformujemy Kościół. Takim przykładem są św. Franciszek i Marcin Luter. Obaj widzieli zło w Kościele i obaj chcieli go naprawić. Ale skutki podjętych przez nich działań jakże są różne. Św. Franciszek w miłości oddał się Kościołowi i Chrystusowi i stał się źródłem XIII - wiecznej odnowy Kościoła, natomiast Marcin Luter wchodząc na drogę polityki i ambicji osobistych przyczynił się do jego podziału. Siostra Faustyna była posłuszna Jezusowi i przełożonym. Na jej przykładzie możemy zobaczyć, że posłuszeństwo Bogu jest źródłem morza łask, które od Niego otrzymujemy.

XKS


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Z dzienniczka św. Faustyny

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej