Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-08-05 11:48:51

Mój fragment z dzienniczka św. Faustyny

Córko Moja, zachęcaj dusze do odmawiania tej Koronki, którą ci podałem. Przez odmawianie tej Koronki, podoba Mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą. Zatwardziali grzesznicy, gdy ją odmawiać będą, napełnię dusze ich spokojem, a godzina śmierci ich będzie szczęśliwa. Napisz to dla dusz strapionych; gdy dusza ujrzy i pozna ciężkość swych grzechów, gdy się odsłoni przed jej oczyma duszy cała przepaść nędzy, w jakiej się pogrążyła, niech nie rozpacza, ale z ufnością niech się rzuci w ramiona Mojego miłosierdzia, jak dziecko w objęcia ukochanej matki. Dusze te mają pierwszeństwo do Mojego miłosierdzia. Powiedz, że żadna dusza, która wzywała miłosierdzia Mojego, nie zawiodła się, ani nie doznała zawstydzenia. Mam szczególne upodobanie w duszy, która zaufała dobroci Mojej. Napisz: gdy tę Koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny. 

(Dz 1541)

 

Od dwóch lat mam szczęście spotykać się i posługiwać wśród osadzonych. Miłosierny Bóg działa w tak szczególnym miejscu, jakim jest więzienie. 30 stycznia odbyło się wspólne śpiewanie kolęd młodzieży z Kalisza i Kobylej Góry ze skazanymi. Przechodząc po celach z modlitwą i poświęceniem wodą święconą rozdawałem wszystkim obrazek z Jezusem miłosiernym i modlitwą - Koronką do miłosierdzia Bożego. Każdy otrzymał dziesiątek różańca (koronkę) z prośbą, by jak najczęściej modlił się, bo Jezus dał szczególną obietnicę tym wszystkim, którzy będą prosić go w Koronce do miłosierdzia Bożego. Większość panów opuściła cele, aby zgromadzić się w świetlicy na Mszy Św. oraz na Koronce do miłosierdzia Bożego. Podczas tej wizyty duszpasterskiej jeden z panów poprosił o modlitwę w intencji swego brata umierającego w hospicjum. Tego dnia otrzymaliśmy również prośbę o modlitwę w intencji ciężko chorego kilkuletniego chłopca przebywającego w szpitalu. Polecając te intencje modliliśmy się wspólnie, a panowie mówili ją coraz głośniej, tak jakby uważali, że wtedy Pan ich usłyszy i wysłucha. Modlitwa Koronką do miłosierdzia Bożego była pełna ufności i wiary w słowa, które wypowiedział Pan Jezus do Św. Faustyny: „zachęcaj dusze do odmawiania tej Koronki, którą ci podałem. Przez odmawianie tej Koronki, podoba Mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą. (…) gdy tę Koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny”. To, o czym dowiedzieliśmy się kilka dni później było naznaczone dotykiem Bożego miłosierdzia. Dostajemy wiadomość, że chłopiec nie otrzymuje już silnego leku przeciwbólowego (morfiny), zaczyna mówić, jeść i może być odłączony od kroplówki, aby bawić się. Lekarze dziwili się tak szybkim powrotem do zdrowia. Dwa tygodnie później, zdrowy wrócił do domu. Mężczyzna będący w agonii w hospicjum umarł - ufamy, że stanął przed Zbawicielem miłosiernym. Kiedy w kolejną sobotę spotykam się z kolegami w więzieniu i opowiadam im o tym, co się stało, to oni odpowiadają krótko: „przecież się modliliśmy”. Dzięki Jezu za Twoje miłosierdzie i ludziom za ich ufność. 

ks. Jarosław Kołodziejczak


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Z dzienniczka św. Faustyny

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej