Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-03-17 10:47:20

Uroczystość w Iwanowicach

uroczystosc w iwanowicach

W parafii Iwanowice 27 lutego odbyła się uroczystość poświęcenia odnowionej nastawy ołtarza głównego wraz z tabernakulum oraz nowej figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.
Poświęcenia dokonał ksiądz biskup Stanisław Napierała. Ordynariusza powitał proboszcz ks. Paweł Jabłoński prosząc o sprawowanie Eucharystii w intencji całej parafii. Mówił on o zaangażowaniu parafian we wszystkie dzieła, które się dokonują, tak w sferze duchowej, jak i materialnej. Szczególnym duchowym przedsięwzięciem była modlitwa różańcowa w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 21 w intencji rychłej beatyfikacji Papieża Polaka trwająca już prawie
2 lata. Dziś cieszymy się, że Jan Paweł II zostanie ogłoszony błogosławionym 1 maja tego roku. Modlitwa trwa nadal jako dziękczynienie za dar beatyfikacji. Ksiądz Proboszcz podkreślił, że dzięki ofiarności parafian udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, także i te dzieła, które zostały tego dnia poświęcone. Na odnowienie nastawy i tabernakulum ofiary złożyła cała parafia, postument i figurę Matki Bożej ufundował jeden parafianin.
Ksiądz Biskup poświecił odnowiony ołtarz i figurę Matki Bożej na początku liturgii. Powiedział: „Modlę się za żywych i umarłych, a szczególnie tą intencją obejmuję wiernych parafii Iwanowice. Pragnę też w tej Mszy Świętej dziękować za te dzieła, których dokonaliście”. W uroczystej Eucharystii wzięły udział delegacje straży pożarnej z parafii, poczty sztandarowe ze wszystkich szkół, chór parafialny, orkiestra OSP Iwanowice oraz licznie zgromadzeni wierni.
Po uroczystej liturgii Księdzu Biskupowi podziękowanie złożył przedstawiciel parafii. Na zakończenie uroczystości Ordynariusz ogłosił nominację ks. proboszcza Pawła Jabłońskiego na kanonika kapituły kolegiackiej w Kaliszu. Wierni parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej serdecznie gratulują swojemu Ks. Proboszczowi otrzymanej nominacji, dzieląc z nim swoją radość.

JK

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej