Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-07-22 16:16:31

Św. Józef bez dachu nad głową

Na początek przypomnę Wam może, że trwa wciąż Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego i w związku z tym, już po raz trzeci, opowiemy sobie dziś o cudach czynionych za pośrednictwem św. Józefa. Bo czy będziemy mieć ku temu lepszą okazję?
Dziś przeniesiemy się nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni. Dwie poprzednie historie o cudach św. Józefa miały miejsce w Polsce, a dzisiejsza opowieść rozgrywać się będzie aż w Ameryce Północnej, w kraju o nazwie Kanada. A jak nazywa się miasto, które jest scenerią dzisiejszej historii, dowiecie się, gdy tylko rozwiążecie poniższą łamigłówkę. Więc ponad 80 lat temu mieszkał w Kanadzie pewien zakonnik, który nazywał się Andrzej Bessette. Należał on do Zgromadzenia Świętego Krzyża i był wielkim, ba! - ogromnym - czcicielem św. Józefa. Sam o sobie mówił, że chciałby być tutaj, na Ziemi, czymś na kształt pieska Oblubieńca Maryi. Określał siebie zresztą jako Pieska św. Józefa. W jednym z wielkich kanadyjskich miast, którego nazwę poznacie po rozwiązaniu łamigłówki, Andrzej Bessette postanowił wybudować wspaniałą świątynię dla św. Józefa. Nie miał jednak na to ani grosza, a wiadomo, że budowa każdej budowli, a tym bardziej takiej, która ma być wspaniała, nie uda się bez pieniędzy. Andrzej znalazł piękne miejsce na miejskim wzgórzu i postawił na nim figurę św. Józefa, wierząc, że święty sam zatroszczy się o środki na budowę. A kiedy murarze chcieli wznieść nad figurą kapliczkę, zakonnik nie pozwolił im założyć na niej nawet tymczasowego dachu. Jak to? - dziwili się. Dlaczego? Andrzej wtedy uśmiechnął się tajemniczo i odparł: jak św. Józefowi deszcz będzie padał prosto na głowę, to szybciej nam pomoże zebrać fundusze na prace! I wiecie co? Andrzej miał rację! Dziś na wspomnianym wzgórzu stoi jedna z najwspanialszych świątyń na świecie poświęconych św. Józefowi. Widzicie ją na ilustracji?

Aleksandra Polewska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej