Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-07-22 10:58:38

Mam Ojcaplakat

Nowe Skalmierzyce. Dla wielu ludzi, Bóg jest siwym panem z bródką, który siedzi gdzieś daleko na chmurce i nie pozwala człowiekowi na wszystko, co przyjemne, a za złamanie swoich zasad wtrąca do piekła. Wielu myśli, ze On nie interesuje się mną i moimi sprawami, bo ma na głowie o wiele ważniejsze rzeczy. Wielu, ze strachu przed Nim chodzi do kościoła, bo przecież lepiej z Nim nie zadzierać. Sam to przeżywałem.

Odkrycie tego, że Bóg jest czułym Ojcem, Tatą, Tatusiem było jak wyjęcie z oczu zabrudzonego szkła, które jak w baśni Andersa „Królowa Śniegu” tkwiło tam, zmieniając świat na smutny i zły. To doświadczenie nie pozwala mi cicho siedzieć i o tym nie mówić. Na szczęście Bóg Ojciec postawił na mojej drodze ludzi, którzy mieli dokładnie to samo doświadczenie i pragnienie w sercu.
Patrząc na postać matki Eugenii Elisabetty Ravasio, której jako jedynej objawił się Bóg Ojciec, czujemy się w obowiązku dzielić się z każdym człowiekiem tym, co przez tę pokorną osobę przekazał światu nasz Tata. Orędzie przekazane siostrze Eugenii, jest jedynym przekazanym osobiście przez Boga Ojca i uznanym przez Kościół za autentyczne. Rygorystyczne badania, jakim pod- dawana była siostra Eugenia trwały aż 10 lat. Proces rozpoczął się w 1935 roku i przeprowadzony został przez Komisję ekspertów, którą powołał Aleksander Caillot, biskup Grenoble. Należeli do niej między innymi: wikariusz biskupa Grenoble Mons. Guerry - teolog, bracia Alberto i Augustino Valencin - jezuici oraz eksperci w ocenianiu podobnych przypadków, dwaj doktorzy medycyny, w tym psychiatra.
Zbyt wielu spotykamy ludzi smutnych, żyjacych bez głebokiego sensu i nie znajdujących odpowiedzi na najwazniejsze pytania serca. Tak narodził się pomysł na Spotkania z Ojcem. Mamy nadzieję, że pomogą one wielu ludziom odkryć to, o czym mówi Ojciec w Swoim Oredziu: „Przychodzę, aby wygnać przesadny lęk, który Moje stworzenia odczuwają wobec Mnie. Pragnę dać im do zrozumienia, że Moja radość polega na tym, abym był znany i kochany przez Moje dzieci, to znaczy przez całą ludzkość obecną i przyszłą. Przychodzę przynieść nadzieję ludziom i narodom. Iluż od dawna już ją utraciło! Ta nadzieja pozwoli im pracować dla swego zbawienia, żyjąc w pokoju i bezpieczeństwie. Przychodzę, aby Mnie poznano takim, jakim jestem; aby ufność ludzi wzrastała jednocześnie z miłością do Mnie, ich Ojca, mającego tylko jedno pragnienie: czuwać nad wszystkimi ludźmi i kochać każdego z nich jak Swoje jedyne dziecko”.
Za nami już sześć spotkań: w Ostrowie Wielkopolskim, Nowych Skalmierzycach i Kaliszu, po których widzimy już wiele pięknych owoców. Oto kilka świadectw nadesłanych do nas zaraz po spotkaniu: „Po Spotkaniu z Ojcem zapamiętam jedno - Bóg jest moim Tatą i nigdy mnie nie opuści, zawsze jest przy mnie” - Igor. „Dla mnie Msza Święta była szczególna. Czułam jak Ojciec mnie przytula i obdarowuje mnie swoją ogromną miłością” - Barbara. Bóg Ojciec, powiedział s. Eugenii: „Pragnę, zeby jeden dzień lub przynajmniej jedna niedziela była poświęcona dla uczczenia Mnie w szczególny sposób pod imieniem Ojca całej ludzkości. Chciałbym, aby to święto miało własną Mszę i oficjum. Nie trudno znaleźć teksty w Piśmie św. Jeżeli pragniecie oddać Mi tęszczególnącześć w niedzielę, wybieram pierwszą niedzielę sierpnia”.
Odpowiadajac na wezwanie Boga Ojca, pragniemy wszystkich zaprosić na Wielki Koncert Uwielbienia w ramach 7. Festiwalu ABBA PATER, który odbędzie się w niedziele, 5 sierpnia o godz. 18.00 w Nowych Skalmierzycach (ul. 3 Maja 11). Zapraszam Was także do stanięcia w szeregach niezwykłego chóru ABBA PATER i do wielkiego śpiewu uwielbienia! Zaśpiewamy ponad 30 utworów zaaranżowanych na sekcję, orkiestrę, chór i solistów. Pojawią się rzeczy znane, mniej znane, jak i zupełnie nowe pieśni uwielbienia oraz pieśni liturgiczne. To będzie wyjątkowe uwielbienie!
Gośćmi tegorocznego festiwalu będą: Marzena Ugorna, Marta Ławska (TGD), Mieczysław Szcześniak, Michał Król i Kamil Pyrek. Obok gości w centrum stanie oczywiście Chór Festiwalowy ABBA PATER, w którym mamy nadzieję, że i Wy zaśpiewacie! Próby rozpoczynamy od wtorku, 31 lipca w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach (ul. Kaliska 52). Od wtorku do piątku próby będą odbywać się w godz. od 18.00 do 21.00. W sobotę próba całego składu (band, orkiestra, soliści) odbędzie się w godz. od 15.00 do 2100. W niedzielę próba akustyczna na dużej scenie w godz. od 15.00 do 17.00.
Jeszcze raz wszystkich zapraszamy na 7. Festiwal Abba Pater i na kolejne Spotkania z Ojcem. Szczegóły dotyczące festiwalu oraz naszej działalności znajdziecie na stronie internetowej www.abbapater.pl oraz na naszym Facebook’u.

Ks. Paweł Gomółka, asystent kościelny fundacji Abba Pater

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej