Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-06-22 14:11:43

Bóg ukryty w Najświętszym Sakramencie

BC Kalisz

Kalisz. - To pięknie, że mogliśmy przejść dzisiaj ulicami, żeby Pana Boga zaprosić do domów, do rodzin nawet przez otwarte okna i balkony - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył uroczystości Bożego Ciała w Kaliszu.

Procesja rozpoczęła się w katedrze św. Mikołaja, skąd ulicami miasta przeszła na rynek, gdzie Biskup udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem i odprawił Mszę św. w asyście księży neoprezbiterów i kapłanów.
W homilii Biskup kaliski podkreślał, że Eucharystia jest żywą, dynamiczną pamiątką życia Chrystusa, pamiątką Jego nauczania, a przede wszystkim pamiątką Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. - To pięknie, że mogliśmy przejść dzisiaj ulicami, żeby Pana Boga zaprosić do domów, do rodzin nawet przez otwarte okna i balkony. W ten sposób oddajemy cześć Panu Bogu – powiedział Kaznodzieja. Zachęcał wiernych do adoracji Najświętszego Sakramentu. - Adorujemy święte postacie eucharystyczne. Adorujemy Chrystusa prywatnie i publicznie, w kościołach i kaplicach. Kiedy wczytujemy się w żywoty świętych to widzimy, że każdy ze świętych odznaczał się adoracją Najświętszego Sakramentu, miłością do Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie - wskazywał Celebrans. Stwierdził, że wszystkie skarby świata nie są w stanie przewyższyć skarbu, jakim jest Eucharystia.
- Wielu ludzi traci sens życia, nawet posiadając największe bogactwa, jak Boga wykreśli ze swojego życiorysu - zaznaczył Ordynariusz diecezji kaliskiej.
Ubolewał, że we współczesnych czasach Europa odcina się od korzeni chrześcijańskich. - Kościół Chrystusowy przechowuje skarby przeszłości, przygląda się jak wzrasta posiew Ewangelii w ludzkich sercach, ale też jesteśmy zaniepokojeni, że ludzie tak łatwo dzielą się, tak im trudno wypowiedzieć dobre słowo o drugim człowieku. Jesteśmy zaniepokojeni tym, że Europa odcina się od korzeni chrześcijańskich, próbuje się nawet fałszować historię - mówił Hierarcha. Wskazywał, że Unia Europejska dyktuje Polakom warunki. - W tych czasach próbuje się wskrzesić kult Marksa. Na jakim świecie my żyjemy? Europa nie chce pamiętać co zawdzięcza polskiemu żołnierzowi. Jeszcze dzisiaj stawia się nam warunki, dyktuje ceny, podnosi poprzeczkę, ustawia się bokiem do ludzi wschodniej czy środkowej Europy – powiedział bp Janiak, który dodał, że Polska ma swój honor. - Ludzie świetnie wyczuwają, gdzie jest dobro, prawda, a historia nauczyła nas, że nie jesteśmy głupim narodem - stwierdził.
Biskup prosił zgromadzonych, aby zaprosili Boga do swojego życia. - W to piękne święto Ciała i Krwi Pańskiej tutaj na ołtarzu składamy wszystkie troski, ale też przywary i błędy wypraszając Boże błogosławieństwo. Chciejmy Pana Boga zaprosić do naszych rodzin, do naszych serc, byśmy z mocą i siłą wytrwali w dźwiganiu codziennego krzyża, a to ziemskie pielgrzymowanie, czy nam się podoba czy nie, kiedyś skończy się – podkreślał Kaznodzieja.
Pasterz diecezji dziękował wiernym za dawanie świadectwa swojej wiary. - Dziękuję, że w czasie procesji daliście tak piękne świadectwo przywiązania do Kościoła. Niech Pan Bóg nas prowadzi, a wszystkie prośby, my mieszkańcy Kalisza, zanosimy za przyczyną św. Józefa. On jest niezawodny, on czuwa, on broni
- Święty Opiekun Kościoła kaliskiego – powiedział biskup kaliski.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej