Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-05-14 17:46:22

Spotkanie w szczerym polu, setki kilometrów od domu, radosna młodzież, tysiąc księży i sióstr w jednym miejscu. Ale dlaczego? Gdzie i po co oni jadą? Odpowiedź jest prosta! 2 czerwca wszyscy są na Lednicy.

Już 2 czerwca 2018 roku na Polach Lednickich, u źródeł chrzcielnych Polski, odbędzie się XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem „Jestem”. Podczas tegorocznego spotkania podzielimy się tym, czego nauczyliśmy się od św. Jana Pawła II
i od śp. o. Jana W. Góry OP, że „Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego”.
Lednica to  Jezus, Kościół, wspólnota, taniec, śpiew, modlitwa, wolontariat, Eucharystia, ludzie, miłość, przyjaźń, dom, spowiedź, skupienie, odskocznia od codzienności, raj, łzy, nawrócenie, przebaczenie…, długo by wymieniać. Ilu ludzi na przybywających na pole tyle znaczeń. Dlaczego? Ponieważ każdy Lednicę zdefiniuje inaczej, przez pryzmat swojego światopoglądu, doświadczeń czy potrzeb. Każdy z nas jest inny, jednak to co nas pozornie różni na co dzień, na Lednicy łączy w Chrystusie. To czego doświadczam z każdym rokiem i co nieustannie mnie zaskakuje jest wspólnota Kościoła - jesteśmy tak różni, ale tak piękni i bogaci w tych różnicach.

Jednak, czy każdy ma okazję do przeżycia tego jedynego w swoim rodzaju dnia? Niekoniecznie. Choć wiele osób co roku przybywa na Lednicę wielu nie dociera na Spotkanie. Niemożliwe? A jednak. Mimo pełnych sektorów, coraz liczniejsze stają się obrzeża Pól, często zbuntowane, zagubione i zranione. Do tych posłani są Ewangelizatorzy, którzy nie jedne łzy widzieli, nie jedno zranienie opatrzyli modlitwą, nie jednego z opłotków zaprowadzili do Źródła. Jak jest najczęściej? Jedna osoba rzuca hasło, druga myśli sobie - OK! On jedzie, to dlaczego ja mam nie jechać?! Często nie do końca przygotowani, czasem nawet źli, że przecież oni nie pisali się na cały dzień siedzenia na jakimś polu przodem do metalowej konstrukcji kształtem przypominającej rybę. Z czasem wszystko się zmienia, bunt przechodzi w ciekawość, a ciekawość w adorację.

Zacznijmy jednak od początku. Niewielu wie, że na samym początku historia Lednicy nie zakładała ciągłości. Miało to być jednorazowe wydarzenie. Pierwsze spotkanie na Polach Lednickich miało być zarazem ostatnim, nikt nie przypuszczał wówczas, że 20 lat później te pola będą nadal pełne młodych i Ducha Świętego. Wszystko za sprawą charyzmatycznego o. Jana Góry i osób, które Duch Święty postawił na jego drodze. Tegoroczna Lednica to już XXII Spotkanie Młodych, przez które poprowadzi nas hasło „JESTEM”.
Wspólny cel, marzenia i pragnienia z Bożą pomocą zdziałały dotychczas cuda - na Drodze Trzeciego Tysiąclecia miały już nawet miejsce zaręczyny. Marysia, która po raz pierwszy pojechała na Lednicę w 2017 roku mówi, że „(Na Lednicy) panuje cudowna atmosfera, można tam poznać niezwykłych ludzi”. Wspomina niesamowite przeżycie, jakim było dla niej przejście przez Bramę Rybę, ale też opowiada o wielu zabawnych i zarazem inspirujących sytuacjach, jakie dzieją się na polach. Na pytanie, czy chce ponownie przyjechać na spotkanie, odpowiada bez wahania „TAK!”.

By zacząć działać Bogu wystarczy Twój pierwszy krok w Jego stronę. Wystarczy że wypowiesz swoje „JESTEM”, a On sam zacznie działać. W tym roku na Lednicy otrzymasz Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia - posłuży ono do spotkania ze spojrzeniem Boga. Tylko przeglądając się w obliczu Pana Jezusa, odkrywamy jacy naprawdę jesteśmy. „Jestem” - drogi w Bożych oczach, nabieram wartości, bo Bóg mnie miłuje. Prawdziwe spojrzenie na siebie i innych owocuje przemianą, której znakiem jest symbol tegorocznego Spotkania. Całe piękno Lednicy trudno opisać w jednym zdaniu, ale z pewnością składa się na nie fakt, że jest tworzona przez wolontariuszy. Bez zaangażowania wielu tysięcy osób, spotkanie nie mogłoby się odbyć. Masz już plany i nie ma w nich wyjazdu na Pola Lednickie. Musisz coś widzieć. Pana Boga najłatwiej rozbawić przez opowiedzenie Mu o swoich planach, tak więc nie wykluczone, że zobaczymy się
2 czerwca na Polach Lednickich.

Wspólnota LEDNICA 2000

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej