Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-02-17 17:45:42

Z Markiem Torzewskim we farze

koncert

Krotoszyn. Przygotowania, które poprzedziły niedzielny koncert 28 stycznia z udziałem światowej sławy śpiewaka operowego Marka Torzewskiego oraz zespołu „Tacy nie inni” i chóru „Akord” ze Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Krotoszynie, napawały optymizmem.

Tak też było, mieszkańcy Krotoszyna, ale nie tylko, nie zawiedli i bardzo licznie wypełnili krotoszyńską farę. Już od początku dało się wyczuć niesamowitą atmosferę i oczekiwanie na pierwsze występy. Koncert był podzielony na trzy części, które miały różny wymiar. Perły muzyki sakralnej na początek wprowadziły wszystkich w duchowe doświadczenie. Przepiękny tenor pana Marka Torzewskiego, który zaśpiewał „Ave Maryja”, „Panis Angelicus” i „Gdy Śliczna Panna” przy akompaniamencie organisty Krzysztofa Domerackiego przerywane były długimi brawami. Druga część koncertu była inna, gdyż zostaliśmy przeniesieni za sprawą młodych adeptów muzyki zespołu „Tacy nie inni” i chóru „Akord” w nowe, żywiołowe wykonanie kolęd i utworów nawiązujących do świąt Bożego Narodzenia. Były to „A wczora z wieczora”, „Krotoszyńska kolęda”, „Skrzypi wóz” i „Jest taki dzień”. Publiczność wręcz została porwana przez wykonawców, którzy włączali się w śpiew i wspierali wykonawców oklaskami.
Ostania część zapraszała wszystkich do włączenia się we wspólny śpiew kolęd. Wszyscy wykonawcy razem przewodzili kolędowaniu. Nie było to zadanie takie proste, jak powiedział Marek Torzewski, ponieważ nie było długiej wspólnej próby, a wykonywane kolędy były w innych aranżacjach. To jednak, jak okazało się później, nie było czymś co przeszkodziło, a wręcz przeciwnie wprowadziło bardzo radosną atmosferę, która udzieliła się wszystkim. Kiedy nadeszła już pora podziękowań, każdy był zaskoczony, że to już jest koniec. Dzięki długim owacjom mogliśmy jeszcze usłyszeć aż trzy bisy, dwa w wykonaniu pana Marka i jeden wspólny. Po koncercie wiele osób fotografowało się z Markiem Torzewskim, który również rozdawał autografy na płytach.
W rozmowie po koncercie Marek Torzewski powiedział „to muzyka mnie odkryła”. Muzyka w krotoszyńskiej farze zachwyciła wszystkich i niektórzy z pewnością zobaczyli jak bardzo ważną rolę odgrywa ona w naszym życiu. Muzyka wyzwala w nas dobro i przypomina nam, że oprócz naszego ciała mamy także i duszę.
To popołudnie w krotoszyńskiej farze było wspólnym przebywaniem z muzyką i pewnie wielu z nas zapomniało o codziennych zmartwieniach. Wiele osób mówiło po koncercie, że takich wydarzeń mogłoby być więcej. To wszystko mogło się odbyć dzięki wykonawcom Markowi Torzewskiemu, zespołowi „Tacy nie inni” i chórowi „Akord” pod kierunkiem Mariusza Kaźmierczaka, organiście Krzysztofowi Domerackiemu. Ważna w tym względzie była współpraca i wsparcie proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela ks. prałata Aleksandry Gendery, dyrektor ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II Marioli Kaźmierczak, burmistrza miasta Krotoszyna Franciszka Marszałka, starosty powiatu krotoszyńskiego Stanisława Szczotki. Wdzięczność należy się także wszystkim sponsorom Restauracji i Hotelowi Wawrzyniak, kwiaciarni Justyna i cukierni Łyskawa oraz prowadzącym  koncert Marice Namyślak i ks. Danielowi Zarębskiemu.

ks. Daniel Zarębski

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej