Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-02-09 17:35:47

Cudowne tajemnice (6)

Cudowne rozmnożenie ryżu

Kiedy Pan Jezus chodził po świecie, dwukrotnie dokonał cudu rozmnożenia chleba i ryb, a rozmnożonym cudownie pokarmem nasyciły się wówczas tysiące słuchających Jego nauk osób. Mało tego! Kiedy wszyscy się najedli, uczniowie zebrali jeszcze do kosza niezjedzone resztki.

W 1949 roku w hiszpańskim mieście, którego nazwę poznacie, jeśli rozwiążecie krzyżówkę poniżej, pewna kucharka miała ugotować obiad dla blisko 60 biednych sierot. Kucharka pracowała dla organizacji, która pomagała ubogim dzieciom z miejscowego sierocińca. Ale skończyły się właśnie pieniądze. Kucharka jednak przyszła do pracy i postanowiła nie poddawać się biedzie. Znalazła w kuchni jeszcze pół kilo ryżu, trochę liści laurowych i mniej więcej pół kilo mięsa w lodówce. Wrzuciła wszystko do garnka i pomyślała, że może chociaż tą resztką jedzenia uda się jej nakarmić choćby te najbardziej potrzebujące z dzieci. W tym miejscu musimy sobie powiedzieć, że kucharka żywiła ogromną cześć do pewnego błogosławionego o nazwisku Juan Macias. Był to hiszpański misjonarz, który dawno temu, w stolicy Peru, w Limie, chodził po ulicach miasta i zbierał chleb dla najbiedniejszych.  Przypomniała sobie o nim tamtego ranka i westchnęła głośno: „Błogosławiony ojcze Juanie, ubodzy nie mają co jeść, pomóż!”. Po czym pozostawiwszy garnek z ryżem, mięsem i ziołami na kuchni, wyszła na chwilę na zewnątrz. Gdy wróciła ujrzała zdumiewający widok. Ryż w gotującej się wodzie napęczniał tak bardzo, że zaczął się wylewać z garnka, a garnek wcale nie był taki mały! Kucharka zawołała do pomoc matkę proboszcza. Obie szybko przełożyły przelewający się ryż do drugiego garnka, ale ryż wylewał się teraz już z dwóch garnków naraz! W pośpiechu szukały kolejnych naczyń, by napełnić je tajemniczo powstającą potrawą. Ryż gotował się i rozmnażał jeszcze przez cztery godziny. Do kuchni zwołano mnóstwo osób, by były naocznymi świadkami cudu rozmnożenia ryżu. Tamtego dnia do syta najadło się ponad 150 osób, a cud rozmnożenia ryżu został oficjalnie zatwierdzony przez Kościół.

Aleksandra Polewska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej