Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-01-18 14:07:00

Otwórzcie okna serc


19 grudnia Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach zaprosiła gości i lokalną społeczność na coroczny koncert kolęd i przedświąteczny kiermasz. Już po raz siódmy dźwięki kolęd i pastorałek rozbrzmiały w skalmierzyckim sanktuarium.

Wydarzenie to na trwałe wpisało się w tradycję Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza i Skalmierzyc. Od pierwszych jesiennych dni przygotowują się do niego wszyscy. Artyści ćwiczą, grają i śpiewają. Począwszy od pierwszych dni grudnia w szkole pojawiają się świąteczne dekoracje z przeznaczeniem na szkolny kiermasz, przygotowywane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. „Otwórzcie okna serc“ - to tytuł i przesłanie tegorocznego koncertu kolęd, który co roku rozbrzmiewa w parafialnej świątyni dzięki gościnności ks. kanonika Sławomira Nowaka. W ten wyjątkowy wieczór kolędowali wraz z artystami zaproszeni goście, przyjaciele szkoły i mieszkańcy Skalmierzyc.
Koncert to wspólne dzieło uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy i w tym roku włączyli się, wzbogacając go śpiewem i grą na instrumentach dętych. Tegoroczne pomysłodawczynie i autorki koncertu - nauczycielki Danuta Szymczak, Jolanta Łęcka, Magdalena Gruchociak, Anna Dziadkiewicz, Marita Kowalczyk przekonały wiele osób do udziału i współpracowały z ponad 70-osobowym zespołem uczniów, solistów, instrumentalistów i chórzystów. To wielkie wyróżnienie dla uczniów, wyzwanie i odpowiedzialność wystąpić w skalmierzyckim sanktuarium Matki Bożej, ze względu na niezwykłość samego miejsca i audytorium, jakie co roku przybywa na koncert.
Po występie zgromadzeni goście udali się do szkoły na kiermasz i przede wszystkim na wspólne, rodzinne spotkanie przy przedświątecznych stołach. Retransmisje koncertu można obejrzeć na stronie www.domjozefa.tv i www.sanktuariumskalmierzyce.info.

Małgorzata Sulewska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej