Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-01-18 14:04:21

Małżeńskie rocznice

Stało się już tradycją w mikstackiej wspólnocie parafialnej, że w święto Świętej Rodziny sprawowana jest Msza Święta w intencji obchodzących w mijającym roku rocznice zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Już w listopadzie ks. kanonik Krzysztof Ordziniak skierował do małżonków obchodzących w roku 2017 mniejsze i większe rocznice zaproszenie na Eucharystię w święto Świętej Rodziny. Ksiądz Proboszcz 31 grudnia sprawował w ich intencji Mszę Świętą. Jubileusze stanowią okazję do tego, by podziękować Bogu za przeżyte lata i prosić o dalsze błogosławieństwo. Podczas Mszy Świętej miejsca w pierwszych ławkach zostały zarezerwowane dla małżonków obchodzących 55, 50, 45. rocznicę zawarcia małżeństwa. Na początku Eucharystii ks. kanonik Krzysztof Ordziniak podziękował im za świadectwo wiary i wierność złożonej przed laty przysiędze. To modlitewne spotkanie pokoleń to cenna inicjatywa Pasterza parafii. Na Eucharystii spotkali się bowiem ci, którzy stosunkowo niedawno zawarli związek małżeński, z tymi, którzy chwile radości i trosk dzielą ze sobą ponad pół wieku. Pozostają oni wierni złożonej przed laty małżeńskiej przysiędze w zdrowiu i chorobie i stanowią dla młodych przykład, że możliwe jest jej wypełnienie. Często słyszymy, że współczesne rodziny borykają się z wieloma problemami, ale przecież życie Świętej Rodziny nie było wolne od trosk.
Podczas Mszy Świętej małżonkowie odnowili słowa przysięgi małżeńskiej. Po końcowym błogosławieństwie każda para otrzymała  album „Wszystko o Eucharystii. Biblia. Tradycja. Praktyka” i obrazek Świętego Józefa Kaliskiego, na odwrocie którego znajduje się modlitwa za rodziny.

Małgorzata Strzelec

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej