Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-01-18 13:30:51

Kolędnicy misyjni

Jestem uczniem  klasy siódmej szkoły podstawowej w Kobylinie. W tym roku po raz piąty wziąłem udział w akcji kolędników misyjnych. Tegoroczne ofiary przeznaczone zostały na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.

W tym roku przyjąłem rolę króla, który pomimo dalekiej drogi jaką pokonał, aby znaleźć Mesjasza, bardzo docenił możliwość oddania pokłonu Dzieciątku Bożemu. Chodziliśmy od domu do domu opowiadając ludziom o cierpieniach syryjskich dzieci. Kolędowaliśmy w Kobylinie, Starym Kobylinie i Długołęce. Sprawiało nam to wielką satysfakcję. Pomimo wielu trudów, wszyscy cieszyli się, że możemy wspierać tych, którzy na skutek wojny nie mają dachu nad głową i muszą uciekać do sąsiednich krajów. Wielu ludzi może powiedzieć, że to strata czasu, ale my, jako kolędnicy tak nie uważamy. Oprócz pomocy innym mamy też wiele wesołych wspomnień i z całego serca zachęcam pozostałych uczniów do włączenia się w tę piękną akcję.
Chciałbym złożyć podziękowania ks. proboszczowi Januszowi Gierze za to, że udzielił nam błogosławieństwa na drogę, młodszym koleżankom i kolegom z pozostałych grup kolędniczych za odwagę wyruszenia na misyjny szlak, a także opiekunom grup za towarzyszenie i czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem akcji. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy ciepło nas przyjęli.

Adam Robakowski

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej