Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-11-16 11:18:18

Św. Charbel i najbardziej tajemnicze zdjęcie na świecie

Słyszeliście kiedyś o imieniu Charbel? A o nazwisku Makhluf? Trochę trudne do wymówienia, prawda? Ale to właśnie święty o takim nazwisku będzie dziś bohaterem naszej opowieści. Charbel był pustelnikiem i mieszkał w Libanie. Jego życie wypełniała modlitwa, praca i post. W sposób szczególny kochał Eucharystię. Charbel żył 70 lat i przez ten czas w jego życiu nie działo się nic nadzwyczajnego. Pustelnik zmarł nagle w wigilię Bożego Narodzenia i świat pewnie nigdy nie usłyszałby o nim, gdyby tuż po jego śmierci jego grobu nie zaczęła otulać tajemnicza, świetlista mgiełka. Mgiełka lśniła nad grobem Charbela przez 44 dni i noce. W związku z tym podjęto decyzję o otwarciu jego grobu, by sprawdzić skąd się ona bierze. Gdy grób otwarto okazało się, że ciało pustelnika nie doznało naturalnego rozkładu i wygląda dokładnie jak w dniu gdy zmarł. I taki był początek cudów św. Charbela.
O wszystkich nie dam rady Wam opowiedzieć, więc opowiem o jednym, ale za to naprawdę niesamowitym. Charbel nie był fotografowany za życia. Nie miał ani jednego zdjęcia. Dokładnie w 127. rocznicę jego urodzin, 8 maja 1950 roku, do miejsca jego spoczynku przybyli z pielgrzymką misjonarze, którzy zapragnęli zrobić sobie zdjęcie przy jego grobie. Kiedy fotograf wywołał fotografię, misjonarze dostrzegli na niej postać, której w czasie robienia zdjęcia na pewno z nimi nie było. Był to starszy zakonnik z białą brodą. Na głowie miał ciemny kaptur. Fotograf dał im słowo, że wywołując zdjęcie na pewno nie zrobił im żadnego psikusa, a specjaliści badający kliszę fotograficzną orzekli, że na pewno nie ma tu do czynienia z fotomontażem. Tajemnica wyjaśniła się kiedy zdjęcie zobaczyli posunięci w latach mnisi, który znali Charbela. To on! – wołali zdumieni. – Tak właśnie wyglądał w ostatnich miesiącach swego życia. Zdjęcie to zachowane jest do dziś i jest jednym z najniezwyklejszych fotografii na świecie.

Aleksandra Polewska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej