Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-10-06 13:38:07

Tenisowe mistrzostwa

tenis

Żywiec. Od 10 do 13 września w Żywcu odbyły się XVII Tenisowe Mistrzostwa Polski Księży. Uczestniczył w nich reprezentant naszej diecezji ks. kanonik Krzysztof Gabryelczyk, proboszcz parafii w Twardowie, który w grze deblowej zdobył brązowy medal.

Turniej zorganizowany został przez ks. prałata Józefa Caputę z archidiecezji krakowskiej, a patronatem honorowym objął go ks. kard. Stanisław Dziwisz. Przyjechali na nie tylko księża z Polski, ale także z Dani i Włoch. W poniedziałek mistrzostwa rozpoczęto Mszą św. w konkatedrze w Żywcu, w kolejne dni Eucharystie sprawowano w sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie i w kościele św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Turniej rozegrano na kortach ośrodka „Park Tenis Żywiec 1918” systemem pucharowym. W grach pojedynczych mistrzostwa rozegrano w kategoriach wiekowych: Open, +45 , +55, +65. Gry podwójne zostały rozegrane w jednej kategorii wiekowej, systemem pucharowym. Odbył się również turniej pocieszenia dla odpadających w pierwszej rundzie. Odpadający wybierał czy gra w grze pojedynczej lub podwójnej. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przygotowano puchary i medale, a upominki dla wszystkich. Ks. Gabryelczyk w grach singlowych przegrał w ćwierćfinale, natomiast w grze deblowej wraz z ks. Jarosławem Popławskim z KUL, zdobył brązowy medal. Z kolei ks. Józef Mikołajczak reprezentujący archidiecezję poznańską w kategorii +65 zdobył tytuł mistrza Polski. Na uwagę zasługuje również fakt, że nagrody i medale tegorocznym laureatom wręczała pani Janina Duda, mama prezydenta Andrzeja Dudy.