Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-08-10 09:45:35

Polecamy książkę dla dzieci

"Savoir-Vivre dla dzieci. Poradnik o dobrym wychowaniu" ks. Janusz Stańczuk

Książce tej przyświecała maksyma Jana Władysława Dawida: „Źle zbudowany dom można rozebrać i zbudować na nowo, ale źle wychowanego człowieka nie da się wychować drugi raz”. Została ona podzielona na kilka rozdziałów dotyczących kolejno: powitań i pożegnań, sztuce rozmawiania, wizytom, zachowaniu przy stole, między ludźmi, czy w szkole, a także dobrym manierom na spacerze, w ważnych miejscach, jak choćby w kościele, czy na cmentarzu. Jest tu także rozdział poświęcony higienie i czystości. Opracowanie graficzne, które jest niezwykle atrakcyjne i dynamiczne zawdzięczamy Agnieszce i Bogdanowi Idźkowskim, a wspaniałe, niezwykle barwne ilustracje Anecie Fontner-Dorożyńskiej.
Współcześnie nawet wielu dorosłych ma problem z godnym zachowaniem, nie umie powstrzymać się choćby od głośnego rozmawiania przez telefon komórkowy w miejscach publicznych, czy elegancko i skromnie ubrać się na Mszę św. Książka zawiera wiele informacji i ciekawostek w ramkach, a rady są ułożone w rymy, które łatwo zapamiętać. Można ją kupić w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: www.sklep.loretanki.pl za 25 zł. Tel. 22 673 58 39.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej