Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-07-31 10:04:45

Wycieczka za jeden uśmiech

Lisków. W ubiegłym roku wielkim powodzeniem cieszyły się w naszej parafii wakacyjne „wycieczki za dychę” organizowane dla dzieci i dorosłych. W tym roku, aby absolutnie nikt nie poczuł się wykluczony z powodów finansowych zmieniliśmy formułę na „wycieczkę za jeden uśmiech” plus dowolna ofiara.


W czwartek, 20 lipca naszym celem było sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie. Najpierw ks. Jakub, który spędza tam wakacje, ale wcześniej posługiwał jako wikariusz, opowiedział nam pokrótce historię św. Idziego i sanktuarium. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą Ksiądz Proboszcz ofiarował za nas wszystkich. Modliliśmy się też za tych, którzy bardzo pragną mieć potomstwo, ale jak dotychczas nie mają. Św. Idzi jest bardzo skuteczny w tych problemach. W homilii Ksiądz Proboszcz przypomniał, że tylko Bóg, tylko Jezus wyprowadza z każdej niewoli i daje prawdziwe szczęście, daje „kraj mlekiem i miodem płynący” i... leciutki ciężar też.
Po Eucharystii miała miejsce część rekreacyjna: nad pobliskim jeziorkiem w ładnie przygotowanej strukturze spędziliśmy kilka godzin ciesząc się słońcem, wodą, plażą, a także spożywając tradycyjne kiełbaski z grilla. Po plażowaniu jeszcze tylko lody dla grzecznych dzieci (czyli dla wszystkich) i przejazd pod Górę Krzyża. Pieszo mieliśmy do pokonania nieco mniej niż kilometr, ale niektórzy i tak woleli podjechać na… wielbłądzie! A właściwie Hubercik, który jechał na barkach Ks. Proboszcza. Wszystkim udało się ostatecznie dotrzeć na szczyt i tam pod Krzyżem Jubileuszowym pomodliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modliliśmy się tak pięknie, że ponownie wyszło słońce, a dzwon zaczął bić sam z siebie… Niektórzy twierdzą, że on tak codziennie o 15.00, ale my się na to nie nabieramy: dzwon po prostu włączył się w naszą modlitwę.
Przez cały dzień mieliśmy piękną pogodę, podczas gdy w naszym Liskowie lało… Czyżby więc do nas odnosiły się słowa piosenki:
„Słońce niech wschodzi tam gdzie ty!
Ktoś przez ciebie drogę znajdzie poprzez ciemne mgły,
słońce niech wschodzi tam gdzie ty!”?

TS

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej