Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-07-31 09:35:41

Wczasorekolekcje z Ołówkiem

Przedborów. Od 16 do 23 lipca w Przedborowie zorganizowano wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych należących do Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością i ich rodzin „Ołówek”. Jego opiekunem jest ksiądz Rafał Lubryka. Każdy dzień w Przedborowie wypełniony jest modlitwą, a także różnymi rozrywkami. Głównym punktem każdego dnia jest oczywiście Eucharystia.


Nazwa stowarzyszenia nawiązuje do słów Matki Teresy z Kalkuty „jestem ołówkiem w ręku Bożym, to wszystko Bóg czyni”. Ma ono swoją siedzibę w Kępnie. Schorzenia podopiecznych są bardzo różne od schorzeń porażenia mózgowego poprzez autyzm po Zespół Downa. Członkowie stowarzyszenia spotykają się w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świbie. Ważnym elementem jest formacja dla wolontariuszy i spotkania dla rodziców. Rekolekcje dla osób z niepełnosprawnością w ośrodku Caritas w Przedborowie odbywają się już od 2005 roku w okresie wakacyjnym, zwykle na początku lipca. Dwa dni przed rozpoczęciem rekolekcji, wolontariusze przeżywają dni skupienia mające na celu przygotowanie duchowe, intelektualne, merytoryczne i praktyczne oraz poznanie siebie nawzajem, aby dobrze współpracować przy wypełnianiu Bożego dzieła. Bardzo ważny jest stan łaski uświęcającej oraz oparcie w Bogu, a nie tylko liczenie na własne siły. To także ogromna lekcja pokory.

Red.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej