Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-07-25 10:34:32

Duchowy ochroniarz

lenartowice

Lenartowice. Od 26 do 28 czerwca trwało w parafii Wniebowzięcia NMP nawiedzenie figury Michała Archanioła z Gargano. Przez ten czas wielu wiernych tej niewielkiej parafii uczestniczyło w Mszach św. i w czasie osobistej modlitwy zawierzało swoje troski Świętemu Wodzowi niebieskich zastępów, szczególnie podczas Mszy św. dla chorych. Na zakończenie peregrynacji Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. Mariusz Giwerski, w koncelebrze znalazł się m.in. także proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie, dziekan dekanatu pleszewskiego ks. Krzysztof Grobelny oraz proboszcz parafii w pobliskim Brzeziu ks. Grzegorz Szymański.
- Chcemy podziękować za ten czas łaski, modlitwy i obecności Michała Archanioła wśród nas. Chociaż figura peregrynuje dalej, Michał Archanioł pozostaje wśród nas, w naszych domach i będzie tu zawsze obecny, choćby w znaku tej figury zakupionej dla parafii - powiedział Ksiądz Proboszcz. Natomiast Kustosz peregrynacji figury w homilii przypomniał historię objawień Michała Archanioła na górze Gargano we Włoszech, gdzie w miasteczku znajduje się sanktuarium tego niezwykłego świętego. Sam Wódz wojska niebieskiego poświęcił je. Michalita zachęcał także do zawierzania Archaniołowi swoich trosk, bo on jest pomocą w walce z szatanem, który chce naszej zguby i pragnie uczynić nas duchowo tak brzydkimi, jakim on sam jest. - Michał Archanioł jest takim duchowym ochroniarzem, który depcze szatana - dodał.
Na zakończenie można było przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. Kapłani zachęcali też, by pozostał on obecny w parafii dzięki pieśniom śpiewanym ku jego czci, przypominającym ten czas łaski.

AAN

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej