Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-07-17 10:46:18

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Częstochowa. Ks. biskup Stanisław Napierała przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie XXVI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. Wraz z pielgrzymami w Częstochowie modlili się wszyscy biskupi z diecezji kaliskiej na czele z jej ordynariuszem ks. biskupem Edwardem Janiakiem.

Ks. bp Stanisław Napierała w homilii zaznaczył, że w imię pluralizmu zaczęto stawiać na równi zło z dobrem, kłamstwo z prawdą, piękno z brzydotą. - W imię fałszywego pluralizmu legalizuje się rozmaite wynaturzenia, godzące w godność człowieka - stwierdził Celebrans.

Dodał, że w imię pluralizmu uderza się w dziedzictwo narodowe, kulturę i twórczość artystyczną, wykorzystując niektórych jej przedstawicieli do produkowania brzydoty, rzucania bluźnierstw przeciw Bogu, profanowania znaków religii i wiary, zwłaszcza krzyża.

Biskup wskazywał, że skutki i owoce chorego pluralizmu są obecne i znacząco zauważalne w Polsce. Dodał jednak, że zamęt moralno-etyczny szerzony przez ideologów tego chorego pluralizmu nie przeniknął do końca zdrowej tkanki polskiego społeczeństwa. Podkreślał, że od 25 lat Radio Maryja głosi prawdę o Bogu, o Ewangelii, o Kościele, o Polsce, o życiu, o małżeństwie, o rodzinie. Dodał, że niestety szatan walczy z tą prawdą. - Ojciec kłamstwa nie może znieść eklezjo-twórczej działalności „Radia Maryja”, dzięki której gromadzą się tysiące Polaków w kraju i za granicą, na modlitwie, na słuchaniu słowa Bożego, na katechezie, na uczonych wykładach - stwierdził Ksiądz Biskup Senior.
Zachęcał wiernych, aby swoją postawą głosili, że jest Bóg. - Jest Bóg! My chcemy Boga, my ludzie XXI wieku! Jest prawda! Jest dobro! Głośmy je! Głośmy piękno i wartość życia! Głośmy piękno małżeństwa! Głośmy piękno rodziny! Budujmy, a nie dzielmy. Nie pozwólmy sobie wmawiać, że w Polsce konflikty i podziały posunęły się tak daleko, że już nie jesteśmy w stanie z nich się wyzwolić. To nieprawda. To niebezpieczna pokusa. Idźmy i głośmy potęgę wstawiennictwa Maryi, przekonani, że Jej Niepokalane Serce zwycięży - powiedział ks. biskup Stanisław.
Przed zakończeniem Eucharystii głos zabrał o. Tadeusz Rydzyk, który prosił Polaków, aby odważnie głosili Ewangelię. Zachęcał też, aby sięgali po prasę katolicką. Namawiał rządzących, aby wprowadzili ustawę dotyczącą zakazu handlu w niedzielę. Wieczorem biskupi, kapłani i pielgrzymi wzięli udział w Apelu Jasnogórskim. W niedzielę, 9 lipca, Mszy św. przewodniczył ks. arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Celebrans w homilii mówił o miłości do ojczyzny i potrzebie modlitwy. Wskazywał też na ogromną rolę rodziny. Swoje słowo do pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze skierował podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie Ojciec Święty Franciszek.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 8521

Opiekun nr 9(522) od 22 kwietnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in Co sprawia, że młodzi ludzie rozpoznają głos powołania i decydują się wkroczyć na drogę kapłaństwa?

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej