Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-06-28 13:56:25

Pielgrzymka szkół specjalnych

niepelnosprawni

Kalisz. 7 czerwca do sanktuarium św. Józefa przybyli uczniowie ze szkół specjalnych z diecezji. Była to pierwsza pielgrzymka, której pomysłodawcami byli katecheci pracujący na co dzień z młodymi doświadczonymi przez chorobę. Mszy św. przewodniczył ks. prałat Jerzy Adamczak, wikariusz biskupi ds. katechizacji.

Koordynatorem pielgrzymki był ks. Jarosław Powąska, dyrektor Wydziału Katechetycznego kaliskiej Kurii. Pielgrzymka wpisała się w obchody 25 - lecia diecezji.
Każdy z uczestników otrzymał obrazek przedstawiający Świętą Rodzinę z kaliskiego obrazu. Rodzinę, w centrum której jest dziecko, jest Jezus. Właśnie o tym wizerunku a szczególnie o św. Józefie, którego Bóg wybrał na Opiekuna Jezusa i Maryi, Ksiądz Prałat mówił podczas swojej homilii. Przedstawił postać tego niezwykłego Świętego, do którego ucieka się w potrzebie niezliczona liczba osób. Ponadto nawiązując do Ewangelii poruszył temat wyśmiewania się z innych. Wytykania palcami osób, które zrobiły coś nie tak, zachowują się nie tak jakby inni tego chcieli. Jak zauważył zapewne i z niektórych obecnych w bazylice, których choroba jest widoczna, także ktoś się kiedyś naśmiewał, szydził. W ten sposób sprawia się drugiej osobie przykrość, krzywdzi się ją. Tak nie wolno. Pan Jezus mówił: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Więc kiedy wyśmiewamy się z innego człowieka to tak jakbyśmy wyśmiewali się z Jezusa. W pielgrzymce uczestniczyło ponad 300 osób z 9 placówek z: z Ostrowa Wlkp., Jarocina, Kępna, Borzęciczek, Ostrzeszowa, Krotoszyna, Konarzewa i Kalisza.  Po Mszy św. wszyscy przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II na wspólne zdjęcie a potem był czas na posiłek i wspólną zabawę.

Tekst i foto Arleta Wencwel


Galeria fotografii

Przeglądaj galerię wersji Flash

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej