Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-06-05 11:14:03

Festiwal Siedem Aniołów

Pragniemy Państwa zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, które powstało zupełnie oddolnie dzięki zaangażowaniu osób oraz grup formalnych i nieformalnych z całej Polski. Na terenie Pałacu Radolińskich w Jarocinie 16-17 czerwca odbędzie się pierwszy Festiwal Siedem Aniołów.


SIEDEM ANIOŁÓW to jedyna w swoim rodzaju wspólnota tworzona przez artystów, działaczy, dzieci, duchownych, młodzież, osoby z doświadczeniami: bezdomności, marginalizacji czy niepełnosprawności. Wszystkich nas łączy pasja tworzenia, wspólnego działania i spotkania. Mamy różne osobowości, potencjały, również deficyty, ale każdy może dać od siebie coś wyjątkowego, osobistego – tym samym wszyscy jesteśmy twórcami tej inicjatywy. Od czterech lat organizujemy wspólną wakacyjną wędrówkę, odwiedzając mieszkańców, parafie i wspólnoty w różnych zakątkach Polski. Wystawiamy dla nich co roku nowy uliczny spektakl, który powstaje przez okrągły rok. Wśród aktorów są dzieci, dorośli, świeccy i duchowni, artyści oraz osoby zaangażowane we wspólnoty chrześcijańskie. Z każdym rokiem wybieramy nowy temat, który prowadzi nas w naszych rozważaniach i tworzonym spektaklu. W tym roku motywem bliskim naszemu sercu stał się DOM i temat ten jest obecny w każdym naszym działaniu. Myśli i twórczość na temat DOMU zanosimy w tym roku na Kaszuby.

Zanim jednak rozpocznie się anielska wędrówka, organizujemy pierwszy Festiwal Siedem Aniołów. Odbędzie się on 16-17 czerwca na terenie Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z działalnością naszej kolorowej ekipy, nauczyć się czegoś nowego, jak też przeżyć przygodę, jaką jest dokonane w otwarciu i życzliwości spotkanie. W planie wydarzenia można znaleźć cały szeroki wachlarz warsztatów przygotowanych przez kreatywne młode osoby oraz te bardziej doświadczone (a nie mniej kreatywne), które chcą dzielić się swoimi talentami i wiedzą. Codziennie odbędą się koncerty (zagra m. in. Bovska, New Day, Abba Pater Music, DagaDana, Dikanda). Na scenie alternatywnej będą prezentować się różne zespoły: od rocka, muzyki alternatywnej, po hip-hop i folk.

Całość przypieczętuje spektakl pt. „DOMność”, reżyserowany przez Mary Sadowską, przygotowywany przez około stu zaangażowanych aktorów już od listopada. Został stworzony przez osoby, dla których DOM to nie zawsze temat przyjemny, ale które nie boją się o nim mówić – w prostocie i zupełnie szczerze. Ich opowieść jest poruszająca. Codziennie w ramach Festiwalu będzie odbywać się również Eucharystia w ruinach kościoła Świętego Ducha w parku przy Pałacu Radolińskich. Będzie to miejsce całodziennej modlitwy, bowiem Festiwal SIEDEM ANIOŁÓW zapewnia również przestrzeń wyciszenia, poszukiwania relacji z Bogiem i głoszenia Słowa Bożego.

Ciekawym punktem programu będzie niezwykle różnorodna Strefa Inspiracji z otwartymi warsztatami dla dużych i małych. Jedną z propozycji jest samodzielne wydrukowanie koszulki z logo Festiwalu, z którą każdy będzie mógł później dumnie podążać przez świat! Inną inicjatywą będą zajęcia z kuglarstwa prowadzone przez lokalnych animatorów z Jarocina. Odbędą się wyjątkowe spotkania, na które zaproszono m.in. Piotra Żyłkę i Tomasza Budzyńskiego. Jeżeli ktoś zapragnie chwili relaksu, do jego dyspozycji będą wygodne miejsca w Strefie Chillu. Serdecznie zapraszamy również na dwie wystawy oraz projekcje filmów.

Zaproszenie jest otwarte, a udział bezpłatny – wystarczy wziąć udział w tym niezwykłym festiwalu i zaczerpnąć inspiracji, jakie stwarza anielska wspólnota. Warto wcześniej zapoznać się z pełną ofertą festiwalową – program jest bogaty, a liczba miejsc na warsztatach ograniczona (zapisy online już ruszyły!).

Link do wydarzenia: www.siedemaniolow.pl/festiwal-siedem-aniolow-jarocin-2017/

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 12(525) od 3 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
o tym, dlaczego litania ma 33 wezwania i akurat takie, a nie inne?

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej