Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-05-23 11:47:03

Przesłanie św. Jana Pawła II

Ostrów Wielkopolski. Rocznica kanonizacji jest wielkim wydarzeniem dla uczniów szkoły, której patronem jest Jan Paweł II. W jego trzecią rocznicę młodzież z Publicznego Gimnazjum im. papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu.


Mottem przewodnim były słowa zawierzenia Matce Bożej: „Totus Tuus” i oddanie się w niewolę macierzyńską. Papież to dla nas przykład wiary, nadziei  i miłości. Należymy do pokolenia, któremu dane było słuchać jego słów i to do nas należy robić wszystko, aby te słowa nie zostały zapomniane. Dla wielu młodych Ojciec Święty to człowiek niezwykle pokorny, który osiągnął pełnię człowieczeństwa i jak nikt inny wypełnił przykazania miłości wobec Boga i ludzi. Przewodniczką w jego życiu była Maryja, której powierzał wszystkie sprawy Kościoła. To przesłanie starała się przekazać młodzież swoim koleżankom i kolegom.

M. Bugaj i K. Dziamska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej