Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-04-19 12:38:51

Misterium w Krakowie

Międzybórz. Okres Wielkiego Postu przeznaczony jest na odrodzenie duchowe. W parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Międzyborzu dodatkowym przeżyciem postu był wyjazd zorganizowany przez proboszcza ks. Zbigniewa Porębskiego na misterium męki Pańskiej wystawiane na scenie salezjańskiej przy Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie.

Międzyborska pielgrzymka wyruszyła po Mszy Świętej. Jej intencją było pogłębienie wiary, rozpamiętywanie dziejów zbawienia, a także naprawa własnych dróg życia i prośby w osobistych potrzebach. Reżyserem i autorem scenariusza spektaklu jest Marcin Kobierski, aktor Teatru Bagatela w Krakowie. Wystawiane misterium miało dwa aspekty: słowa, które zostawił papież Franciszek podczas ŚDM, drugi - pieniądze. To one „przewijają” się od czasu do czasu w tle misteryjnych wydarzeń i zderzają się z bezcenną ofiarą Chrystusa, bo jak napisał św. Piotr: „zostaliśmy wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem ani złotem, ale drogocenną krwią Chrystusa”. Misterium było doświadczeniem wielkopostnej modlitwy i refleksji. Myślę, że każdy po jego obejrzeniu będzie zupełnie inaczej przeżywać Eucharystię. Dodatkowym elementem pielgrzymki był spacer po krakowskim Rynku.

Ks. ZP

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej