Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-03-28 09:40:56

Walka o Laur św. Wawrzyńca

Koźmin Wielkopolski. W Koźminie Wielkopolskim 11 marca odbył się kolejny już Turniej Ministrancki w piłkę nożną halową o Laur św. Wawrzyńca. Były to jednocześnie diecezjalne eliminacje do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza.


Głównym organizatorem turnieju od kilku lat jest parafia pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Koźminie Wielkopolskim. Rozgrywki toczą się o Laur św. Wawrzyńca, który jest patronem miasta. Ta cykliczna impreza sportowa dla ministrantów z naszej diecezji cieszy się ogromną popularnością. Do tegorocznego turnieju zakwalifikowało się 16 drużyn z terenu naszej diecezji (od Złoczewa na wschodzie przez Koźminek i Opatówek po Pogorzelę na zachodzie oraz od Pleszewa na północy po Ostrzeszów na południu). Rozgrywki rozpoczęły się tradycyjnie Mszą św. koncelebrowaną przez opiekunów zgłoszonych grup ministranckich w kościele pw. św. Wawrzyńca. Po Eucharystii wszyscy udali się do hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim, gdzie do późnych godzin popołudniowych trwały rozgrywki (w fazie grupowej, ćwierćfinały, półfinały, finał). Tegoroczny Laur św. Wawrzyńca - puchar, ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski trafił do drużyny z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie. To ta drużyna ma prawo reprezentowania naszej diecezji w Ogólnopolskich Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej (w kategorii lektor młodszy) w maju w Częstochowie.
Coroczna organizacja turnieju pokazuje jak wielkim zainteresowaniem wśród ministrantów cieszy się ta forma rozrywki. Jest to nie tylko doskonała okazja do zabawy sportowej, ale czas integracji środowiska ministranckiego naszej diecezji, moment wymiany doświadczeń i praktyk duszpasterskich między poszczególnymi parafiami. Kolejne zmagania o zaszczytny Laur Świętego Wawrzyńca już za rok.

ks. PN, foto Zuzanna Juszczak

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej