Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-03-08 11:26:27

FOLKLOR JEST TRENDY

Caritas Diecezji Kaliskiej 1 marca rozpoczęła działania związane z realizacją projektu „FOLKLOR JEST TRENDY. SENIORALNE DZIAŁANIA KREATYWNE”.

Projekt realizowany będzie w okresie od marca do grudnia 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona, może wziąć w nim udział 40 seniorów powyżej 60 roku życia. W projekt zaangażowana jest również młodzież, w ramach działań międzypokoleniowych. Uczestnikami projektu będą Seniorzy, dla których przygotowano wiele kreatywnych działań twórczych, zajęć rekreacyjnych i profilaktycznych. Zajęcia odbywać będą się w weekendy w budynkach Caritas w Kaliszu, przy ul. Stawiszyńskiej. Działania te podejmowane będą cyklicznie w formie następujących bloków:

Blok gastronomiczny: zajęcia kulinarne,

Blok idei wolontariatu: powołanie Senioralnego Koła Wolontariatu Caritas,

Blok artystyczno-manualny: zajęcia muzyczne, robótki ręczne,

Blok multimedialny: zajęcia fotograficzne, zajęcia dziennikarskie,

Blok rekreacyjno-terapeutyczny: pilates, śmiechoterapia,

Ponadto aktywność społeczna i kulturalna (wyjścia do kina).

Mamy nadzieję, że zaplanowane działania, w których wezmą udział Seniorzy umożliwią odnalezienie seniorom skrywanych dotąd pokładów energii i talentu, co znacząco wzmocni poczucie własnej wartości każdej z uczestników i uczestniczek i zachęci do dalszej aktywności. Podsumowaniem projektu będzie pokaz umiejętności kulinarnych MASTERCHEFF SENIOR, wraz z wystawą wyrobów wykonanych przez uczestników.

Caritas Diecezji Kaliskiej kontynuuje podjęte w 2015 roku działania na rzecz integracji międzypokoleniowej, wzmacniania aktywności społecznej osób starszych. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej realizujemy pracę z kaliskimi seniorami w celu zwiększenia ich jakości życia.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej