Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-02-17 14:38:49

2. PÓŁMARATON STACJA GOLGOTA
– BIEGOWA DROGA KRZYŻOWA 2017

Ostrów Wlkp. – Sadowie – Ostrów Wlkp.

W sobotę, 18 marca wystartuje z Ostrowa Wielkopolskiego Biegowa Droga Krzyżowa. 2. Półmaraton STACJA GOLGOTA odbędzie się na dystansie 21 km na trasie przełajowej (Ostrów Wlkp. - Sadowie - Ostrów). Organizatorem biegu jest parafia pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. Zapraszamy do udziału w Biegowej Drodze Krzyżowej.

Idea

Biegowa Droga Krzyżowa to forma duchowości dla osób aktywnych, przekraczających siebie, poszukujących wyzwań i szukających Boga również poza murami kościoła. Sportowe zmaganie z bólem i trudem nocnej drogi ma nie tylko wymiar fizyczny. Przede wszystkim to próba zmierzenia się z prawdą o krzyżu i sobie samym. Mamy nadzieję, że upamiętnienie męki i śmierci Pana Jezusa przez wysiłek pomoże głębiej przeżyć Wielki Post i przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy.

Wyzwania o charakterze religijnym – Biegowa Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu chrześcijan staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Bogiem pośrodku nocy, zmaganie z bólem i trudem sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Półmaratonu Stacja Golgota przyciągnęła prawie stu biegaczy z całej Polski, którzy wzięli udział w Biegowej Drodze Krzyżowej. Dlatego, jeśli poszukujesz wyzwań i szukasz Boga, biegasz i chcesz zasmakować innej formy duchowości, weź krzyż i podejmij sportowo-duchowe wyzwanie.

Tak było w ubiegłym roku:
https://www.youtube.com/watch?v=IiHWmvRfAvw
http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=9&artykul=1672&akcja=artykul.

Informacje o biegu
W sobotę wieczorem, 18 marca wystartuje z Ostrowa Wielkopolskiego 2. Półmaraton Biegowa Droga Krzyżowa. Stacja Golgota rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:30 w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. Tam nastąpi uroczyste odpalenie pochodni od paschału. Uczestnicy wyruszą razem i w blasku ognia poniosą ze sobą krzyż i intencje. Terenowa, wymagająca trasa liczy 21 km i prowadzi drogami przez okoliczne wsie i lasy, aż na Golgotę do Sadowia i z powrotem do Ostrowa. Półmaraton zakończy się w miejscu startu, czyli w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp., wspólną modlitwą i rozdaniem pamiątkowych medali. Mamy świadomość, że specjalna trasa, dystans i formuła biegu nie są dla wszystkich, jednak liczymy na to, że dla tych, którzy się zdecydują droga będzie okazją do refleksji i przez uświęcone poświęcenie wszyscy śmiałkowie dotrą do celu.

Bieg odbędzie się z zachowaniem skupienia, przeplatany 14 stacjami, na których zostaną odczytane krótkie rozważania pasyjne. Jest to bieg pokonywany razem na jedno tempo, dostosowane do wszystkich biegaczy. Bieg z przystankami, bez elementów rywalizacji, przy ruchu ograniczonym. Początek i koniec grupy będą wyznaczać biegacze w kamizelkach. Nie ma możliwości odłączenia się i kontynuowania biegu samotnie lub w grupkach. Punkt regeneracyjny ulokowany zostanie na terenie klasztoru Ojców Pasjonistów w Sadowiu. Biuro zawodów, parking, szatnie i toalety na terenie parafii pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. (ul. Paderwskiego 37).

ZGŁOSZENIA

Już można zgłaszać się na ten nietypowy bieg i podjąć trud zmierzenia się ze swoimi słabościami. Podejmij trud i refleksję, weź krzyż i wyrusz za Jezusem. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: swpawel.ostrow@gmail.com. Niezbędne dane: imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania, numer telefonu. Koszt uczestnictwa w półmaratonie: 20 zł. Płatne na miejscu w dniu zawodów. Zapisy także u ks. Łukasza Zawidzkiego pod nr tel. 660 893 795. Szczegóły i regulamin Biegowej Drogi Krzyżowej nastronie internetowej: www.sw-pawel.pl/2-polmaraton-biegowa-droga-krzyzowa-2017/
Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://web.facebook.com/events/617675708416997/. Regulamin: https://www.maratonypolskie.pl/dokument/2017/38906_26323_regulamin.pdf.

Tak było w ubiegłym roku: www.youtube.com/watch?v=IiHWmvRfAvw, www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=9&artykul=1672&akcja=artykul

Kontakt:

Magdalena Gieszczyńska: 790 380 951, Witold Olejniczak: 506 979 596, ks. Łukasz Zawidzki: 660 893 795

Organizatorzy 2 Półmaratonu Stacja Golgota zapraszają wszystkie pełnoletnie, czujące się na siłach (biegające) osoby do udziału w Biegowej Drodze Krzyżowej - sobota 18 marca. Weź krzyż i wyrusz z Jezusem. - Serdecznie zapraszam do przeżycia sportowej przygody i podjęcia duchowego wysiłku - dyrektor biegu i kierownik duchowy ks. Łukasz Zawidzki

plakat

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 11

Opiekun nr 11(524) od 20 maja 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in o nowych powołanych w diecezji kaliskiej.

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej