Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-02-13 11:51:09

Modlitwa o jedność chrześcijan

opatowek

Opatówek. W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan w parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku, niedziela przebiegała w duchu ekumenicznym i misyjnym w łączności z Polakami mieszkającymi na Ukrainie.

Już w sobotę delegacja z Ukrainy wraz z pochodzącym z Kalisza ks. Pawłem Kubikiem SCJ, proboszczem w Marianówce koło Żytomierza, wzięła udział w uroczystościach odzyskania przez Opatówek praw miejskich. W niedzielę podczas Mszy Świętej ks. Paweł Kubik SCJ modlił się wraz z parafianami opatóweckimi, głosił słowo Boże i dzielił się radością 25-letniej posługi misyjnej na Ukrainie i wcześniej na Białorusi. W Eucharystii wzięła udział delegacja z Ukrainy oraz licznie zgromadzeni wierni. Wizyta gości ze Wschodu była okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją u naszych sąsiadów, uwrażliwienia na sprawę misji i ekumenizmu oraz do pomocy modlitewnej i materialnej.

Red.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola

Opiekun nr 12(499) od 4 czerwca 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in rozmowa z ks. bpem Edwardem Janiakiem, o tajemnicach fatimskich i wielowiekowej tradycji asysty w Stawie.

Zamów prenumeratę

 

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 1(9) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner

Padre gotuje humor26330

Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej