Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-11-21 10:39:11

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

kobylin

Kobylin. Od 21 do 23 października w klasztorze ojców franciszkanów w Kobylinie odbyło się kolejne już Franciszkańskie Spotkanie Młodych dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich i studentów poprowadzony przez duszpasterzy o. Masseo i o. Izaaka.

Naszej wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej z Chocza na czele z o. Izaakiem nie mogło tam zabraknąć. Spotkanie rozpoczęliśmy poznaniem siebie, po czym udaliśmy się do kościoła, by zacząć ten czas modlitwą. Podczas adoracji każdy z uczestników mógł w chwili ciszy porozmawiać z Jezusem i zwierzyć mu się ze swoich uczuć i pragnień. W drugim dniu uczestniczyliśmy w Eucharystii. Po czymś dla ducha przyszedł czas na coś dla ciała. Ojcowie uraczyli nas pysznym obiadem. Tuż po nim przyszedł czas na konferencję na temat grzechów głównych. Dzień zakończyliśmy wspólną adoracją i filmem „Poczta serc”. Zwieńczeniem ostatniego dnia była Eucharystia, a po niej obiad. Myślę, że dla każdego z nas to spotkanie było bardzo ubogacające, ponieważ skłoniło nas do refleksji nad swoim życiem, jego celem i życiowym powołaniem, które przygotował dla każdego z nas Bóg. Pomogło nam również dostrzec to, co w życiu jest najważniejsze i oczywiste - miłujące spojrzenie Chrystusa, który w każdej sekundzie rozpaczliwie tęskni za każdym z nas. Uświadomiło nam również, że we wspólnocie, razem i wspólnymi siłami możemy stworzyć coś dobrego i pięknego. Dzięki dziełom takim jak FSM człowiek może poznać siebie, odkryć to, czego dotychczas w sobie nawet nie zauważał i o czym nie miał najmniejszego pojęcia, może poznać drugiego człowieka, który swoją postawą, świadectwem i czynem wzbogaca nas w nowe, piękne i bardzo przydatne doświadczenia. Taka działalność daje nam niesamowitą radość, satysfakcję i chęci ciągłego dawania siebie drugiemu człowiekowi, oczywiście na chwałę Bożą.

Nikola Bogucka,
o. Bernard Karwot OFM

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej