Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-11-21 10:08:19

Święci orędują w niebie

wieruszow

Wieruszów. 31 października po raz pierwszy w parafii Nawiedzenia NMP w Wieruszowie - Podzamczu odbył się wieczór ze świętymi.

Dzieci mogły poprzez przebranie się zaprezentować swoich ulubionych świętych, opowiedzieć ich życiorys, a także powalczyć o główną nagrodę ufundowaną przez przedszkole sióstr św. Jadwigi na czele z dyrektor siostrą Marią Handerską. Inicjatorem tego wydarzenia był ks. kanonik Karol Galewski, który także wcielił się w swojego świętego - Karola Boromeusza. Wśród świętych ulubionymi postaciami okazał się św. Józef, Matka Boża oraz św. Jadwiga. Nie zabrakło również współczesnych nam świętych, za których przebrał się wikariusz ks. Przemysław Patkowski. Najważniejszym przesłaniem tego wieczoru było zachęcenie młodego pokolenia i dorosłych do naśladowania w codziennym życiu zachowań świętych oraz czerpania radości z bycia dobrym i szlachetnym człowiekiem. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie już cyklicznym wydarzeniem w tutejszej społeczności parafialnej.

Fot. Zbigniew Gąszczak, Piotr Durys

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej