Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-10-10 11:21:40

Na ziemi włoskiej

Żerków. Z parafii św. Stanisława Bpa w Żerkowie 19 września wyruszyła pielgrzymka do Włoch i trwała do 25 września. Jej organizatorami byli Fundacja Alter-Ego Szwajcaria Żerkowska i ks. kanonik Jarosław Gzik, proboszcz. 

Celem pielgrzymki były Wenecja z bazyliką św. Marka, San Giovanni Rotondo i nawiedzenie grobu Ojca Pio z ciałem umieszczonym w kryształowym sarkofagu, które jest wystawione na stałe na widok publiczny w krypcie dawnego kościoła. Nawiedziliśmy także figurę św. Michała Archanioła na półwyspie Garagano, gdzie znajduje się najsłynniejsza grota wzniesiona przez niego samego ku jego czci, gdzie z innymi grupami pielgrzymów z Polski była odprawiona Msza Święta. Nawiedziliśmy także kościół i klasztor na Mont Saint-Michel. Od czterech lat w parafii Żerków jest po każdej Mszy św. odmawiana modlitwa i egzorcyzm do Michała Archanioła. Na Monte Casino oddaliśmy hołd polskim żołnierzom oraz została odprawiona Msza św. Przez Florencję i Loreto wróciliśmy do Polski. 

Pielgrzymi z Żerkowa


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej