Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-10-04 11:22:09

Pielgrzymka „Od Józefa do Karmelu”

niedzwiady

Niedźwiady. Blisko 300 osób pielgrzymowało w sobotę, 3 września od Świętego Józefa do Karmelu. Organizowana już po raz szósty Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach k. Kalisza zgromadziła rekordową liczbę dzieci i młodzieży wraz ze swymi rodzicami, dziadkami i wychowawcami.

Wspólne pielgrzymowanie rozpoczęło się od modlitwy przed cudownym obrazem Świętej Rodziny. Drogę  wypełnił wspólny śpiew i modlitwa różańcowa. Po dotarciu przed oblicze Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jej opiece zostały zawierzone dzieci i młodzież rozpoczynające rok szkolny. Mszę św. koncelebrowali obecni kapłani pod przewodnictwem ks. prałata Adama Modlińskiego, homilię wygłosił orionista ks. Damian Laskowski, przewodnik tegorocznej pielgrzymki.
Oprócz uczty duchowej organizatorzy nie zapomnieli również o czymś dla ciała. Dlatego po zakończonej Eucharystii rozpoczęło się wspólne biesiadowanie. Na pielgrzymów czekały smakołyki przygotowane przez Caritas. Po krótkim odpoczynku pielgrzymka wyszyła w drogę powrotną do sanktuarium św. Józefa.
Zainicjowana przed sześciu laty przez dwie rodziny i wsparta przez kapłanów pielgrzymka z roku na rok rozrasta się, gromadząc coraz większą liczbę pątników, a także angażując w jej przygotowanie coraz więcej osób. Szczególne podziękowania należą się ks. prałatowi Michałowi Kielingowi, Delegatowi Biskupa ds. Życia Konsekrowanego, który czuwał nad całością przygotowań. W gronie organizatorów należy także wymienić Caritas Diecezji Kaliskiej oraz parafię Opatrzności Bożej i parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu.

Janusz Sibiński

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej