Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-09-14 10:12:05

Śladami siostry Faustyny

Wierzbno. Śladami siostry Faustyny i Bożego miłosierdzia wyruszyła pielgrzymka z parafii pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie. 


Od 22 do 27 sierpnia grupa 46 pielgrzymów z ks. proboszczem Krystianem Szenowskim nawiedziła sanktuaria Polski i Litwy. Poznali miejsca: narodzin s. Faustyny w Głogowcu, jej chrztu w Świnicach Warckich, pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku. Miejscem ich szczególnej modlitwy stały się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Ostra Brama w Wilnie oraz Góra Krzyży. Na trasie pielgrzymki oprócz Wilna na Litwie znalazły się również: Kowno, Szydłów, Góra Krzyży, Troki. Natomiast w Polsce trafili do sanktuarium w Studzienicznej, Sokółki, na prawosławną Górę Grabarkę i nad jezioro Wigry, gdzie znajduje się Zespół Pokamedulski z Papieskimi Apartamentami. Pielgrzymka wpisała się w trwający obecnie w Kościele Rok Miłosierdzia. Dzięki niej pielgrzymi zbliżyli się bardziej do Jezusa i Jego Miłosierdzia, które głosiła św. siostra Faustyna.

Uczestnicy


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 25

Opiekun nr 25(512) od 3 grudnia 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z kustoszem kaliskiego sanktuarium ks. prałatem Jackiem Plotą, który opowiedział o swojej osobistej relacji z Patriarchą z Nazaretu i o radościach posługi w sanktuarium.

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej