Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-08-31 10:45:38

Pielgrzymowanie na Jasną Górę

Sowina

Sowina, Tursko. Nie każdemu dane jest pielgrzymować do Rzymu, dlatego też kiedy Ojciec Święty Franciszek przyjechał do naszej Ojczyzny całym sercem pragnęliśmy się z Nim spotkać. Chcieliśmy razem z nim modlić się, dziękować przed obliczem Matki Bożej na Jasnej Górze za 1050 - lecie chrztu Polski.

Pielgrzymka była dla nas umocnieniem. Czujemy, że siła naszej wiary wzrasta. Ojciec Święty Franciszek mówił do nas w swojej homilii: „Matka Boża w Kanie okazała wiele konkretności: jest taką Matką, która bierze sobie do serca problemy i interweniuje, która potrafi uchwycić trudne chwile oraz dyskretnie, skutecznie i stanowczo o nie zatroszczyć się. Nie jest władczynią i głównym bohaterem, ale Matką i służebnicą. Prośmy o łaskę, abyśmy sobie przyswoili jej wrażliwość, jej wyobraźnię w służbie potrzebującym, piękno poświęcenia swojego życia dla innych, bez szukania pierwszeństwa i dzielenia”. Przemówiły też do nas słowa Ojca Świętego, które mogą być mottem naszego życia: „Dawać siebie innym, eliminując dystanse, pozostając w małości i wypełniając konkretnie codzienność – to subtelnie Boskie”. Na łamach dwutygodnika „Opiekun” pragniemy podziękować ks. kanonikowi Pawłowi Kubiakowi, proboszczowi parafii w Tursku, za zorganizowanie pielgrzymki, uprzejmość i pomoc. Warto było, podczas ogłoszeń w czasie niedzielnych Mszy św. posłuchać jego zaproszenia, aby wziąć udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze. Dotarło ono także do innych parafii.

Parafianki z Sowiny

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej