Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-08-25 11:59:16

Mój fragment z dzienniczka św. Faustyny

„Niezmiernie mi jest miłe to twoje stanowcze postanowienie zostania świętą. Błogosławię wysiłkom twoim i dostarczę ci sposobności do uświęcenia się. Bądź uważną, aby nie uszła żadna sposobność, którą ci poda moja opatrzność do uświęcenia. Jeżeli ci się nie uda wykorzystać danej sposobności, nie trać spokoju, ale uniżaj się głęboko przede mną i z wielką ufnością zanurzaj się cała w moim miłosierdziu,  tym sposobem zyskujesz więcej niż utraciłaś, bo pokornej duszy hojniej się daje - więcej, aniżeli ona sama prosi...”

(Dz. 1361)

Kiedy byłam małą dziewczynką lubiłam bardzo dużo rysować. Pamiętam jak przywłaszczyłam sobie podręcznik brata do religii. Niemalże na wszystkich rysunkach był Pan Jezus, ale jeden z nich utkwił w mojej pamięci szczególnie. Znajdował się na nim Chrystus, który władał całą kulą ziemską. Wtedy w mojej głowie pojawiła się myśl, że każdy dzień jest przez Kogoś zaplanowany oraz, że Ktoś nieustannie czuwa nad nami. Po kilkunastu latach zrodziło się w moim sercu pragnienie bycia świętą. Wiem, że nie jest to proste, ponieważ trzeba wielokrotnie zapanować nad sobą, przekraczać swoje słabości. Jednocześnie mam  świadomość, że Pan Jezus ciągle mnie w tym wspiera swoją łaską. W przytoczonym fragmencie z  Dzienniczka Siostry Faustyny Pan Jezus obiecuje: „dostarczę Ci sposobności do uświęcenia się” i z perspektywy czasu doświadczam tego, iż ta obietnica się realizuje. Chrystus postawił na mojej drodze odpowiednie osoby, dzięki którym należę do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „ZAWISZA”.  Mam pod swoimi skrzydłami dziewczynki tzw. Wilczki w wieku od 9 do 12 lat, a ideą harcerstwa jest wychowanie młodych przez młodych oraz codzienne spełnianie dobrego uczynku. Jeden uczynek to minimum, a przecież wokół nas jest wiele okazji do czynienia dobra, więc dlaczego nie skorzystać? Przed spotkaniem z Wilczkami trzeba się przygotować, poświęcić swój czas  i energię, ale i tutaj Pan Jezus pociesza w słowach „błogosławię wysiłkom twoim”. Każdy wysiłek i trud nie idzie na marne, ale może się przyczynić do większego szczęścia.
Wszyscy jesteśmy na drodze dążenia do doskonałości, ale nie wszystkie nasze czyny są dobre. Pewnie niektórych z nich się wstydzimy, a czasem nawet siebie za nie potępiamy. Pismo Święte mówi „na krótką chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę”. Grzech powoduje to, że zaczynamy umierać i nie dostrzegamy Boga, ale w sakramencie pokuty uniżamy się, wyznajemy całą bolesną prawdę. W tym sakramencie dokonuje się najpiękniejszy moment przygarnięcia oraz zanurzenia w Bożym miłosierdziu, które nie ma granic. Nigdy nie tracić spokoju, czynić dobro i uniżać się przed Bogiem, bo pokornej duszy hojniej się daje - to najlepszy sposób na bogactwo.

Anna Mielczarek

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej