Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-07-04 10:45:43

Koncert charytatywny

koncert

Wróbliniec. W maju gimnazjaliści z Wróblińca z panią Dyrektor i Gronem Pedagogicznym postanowili już po raz trzeci w tym roku szkolnym zorganizować koncert charytatywny, tym razem poświęcony Maryi.

Zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum we Wróblińcu „Trąby Jerychońskie” zapewnił oprawę liturgiczną i muzyczną Mszy św. celebrowanej przez proboszcza parafii Gądkowice ks. kanonika Grzegorza Jóźwickiego. Po Eucharystii licznie zgromadzeni parafianie i goście z okolicznych miejscowości uczestniczyli w duchowej i muzycznej uczcie dedykowanej Maryi, Pani Świata i naszej Matce. Koncert był wyjątkowy nie tylko ze względu na maj i związany z nim kult maryjny, ale również na jego cel, którym była pomoc chorej parafiance pani Urszuli. Cały dochód z koncertu młodzież gimnazjalna postanowiła przeznaczyć na jej leczenie. Konferansjerzy przytoczyli wiele trafnych myśli, a recytatorzy pięknych tekstów prozy i poezji ku czci Maryi. Jednocześnie nie zapomnieli podczas koncertu o swoich mamach, które dały im życie, wychowywały i troszczą się o nich. Z okazji Dnia Matki zadedykowali mamom zgromadzonym we wróblinieckiej świątyni utwór „Hallelujah” ze słowami napisanymi na tę okazję. Niedzielna uczta dla ducha była zrazem ucztą dla ciała. Uczniowie z rodzicami upiekli słodkości, które sprawiły, że wierni poczuli się na nowo jak w jednej rodzinie, bo przecież to stół gromadzi członków rodziny i jednoczy ich ze sobą, a każda matka jest jego ozdobą.

M. Wysocka, S. Furmanek

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej