Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-06-20 10:13:24

Poświęcenie kaplicy

Witoldów. Kaplica z figurą Jezusa Miłosiernego stanęła przy ruchliwej trasie, gdzie bardzo często dochodziło do wypadków. Poświęcił ją ks. bp Edward Janiak. Ufundowali ją w Roku Miłosierdzia mieszkańcy.


- Motywem wybudowania kaplicy z figurą Jezusa Miłosiernego była duża wypadkowość na tej trasie. Miejscowi wierni postanowili wezwać pomocy Bożej w tych trudnych, przykrych zdarzeniach - powiedział ks. Stanisław Mazur, proboszcz parafii św. Katarzyny w Tykadłowie. Dodał, że dla upamiętnienia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia mieszkańcy ufundowali figurę Jezusa Miłosiernego. Dzieło powstało dzięki mieszkańcom Witoldowa i Anielina, wójta gminy Żelazków oraz licznych sponsorów. 

Biskup kaliski dziękował mieszkańcom za tę inicjatywę. - Trzeba prosić o miłosierdzie, bo Bóg na siłę nie zbawia człowieka - mówił bp Janiak, który podkreślał, że to dzieło zintegrowało tutejszych mieszkańców. Przy figurze Jezusa Miłosiernego wierni z kapłanami odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Ewa Kotowska-Rasiak


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej