Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-06-20 09:47:08

Krzyże dla misjonarzy

Kalisz. Ks. bp Edward Janiak wręczył krzyże misyjne dwom rodzinom i siostrze nazaretance, którzy wyjeżdżają na misje do Kazachstanu. Przekazanie krzyży odbyło się podczas Mszy św. w kościele Świętej Rodziny w Kaliszu.

W homilii Ordynariusz wskazywał, że święto Nawiedzenia NMP jest wyrazem służby i wrażliwości dla drugiego człowieka. Podkreślał, że Maryja jest wzorem służebności. - Matka Boża prezentuje się na kartach Pisma Świętego jako osoba, która pomaga innym, jako Matka usługująca. Służyła Chrystusowi jako Matka, urodziła Go i wychowała, była jakby służącą Chrystusa, a dzisiaj jest służącą Kościoła, bo przecież ciągle pomaga ludziom. To nie są tylko cuda, to jest podnoszenie na duchu, dawanie sił do dźwigania codziennego krzyża. Ona nieustannie wyprasza nam Boże dary - mówił Celebrans. Przekonywał, że służba w Kościele jest wyróżnieniem. - Nie musimy wstydzić się postawy służebnej. Dzisiaj nie jest to modne słowo. Dzisiaj każdy chce mieć władzę, chce rządzić. Pamiętajmy jednak, że służba w Kościele jest honorem. Służba wobec chorego, służba matki nad kalekim dzieckiem, służba przy ludziach umierających wymaga ogromnego poświęcenia - stwierdził Kaznodzieja, który zachęcał do postawy służebnej. - Służcie jako synowie, córki waszym rodzicom, wszędzie, gdzie jesteście. Winniśmy innym sprawiać radość przez służbę i dobroć. Maryja jest wzorem służebności. Niech Maryja pomaga nam, byśmy nikogo nie zawiedli. Módlmy się o wierność, otwartość i gotowość służby - powiedział Pasterz diecezji. Po Komunii bp Edward wręczył krzyże misyjne osobom wyjeżdżającym do Kazachstanu. Są to: Beata i Dariusz Grabowscy, Elżbieta, Krzysztof i Zuzanna Pogorzelec oraz s. Kazimiera, nazaretanka. Wraz z biskupem kaliskim modlili się: ks. kanonik Sławomir Kostrzewa, proboszcz parafii Świętej Rodziny i ks. Krzysztof Duchnowski, kapelan biskupa.

Ewa Kotowska-Rasiak 


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej