Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-06-01 11:06:35

Chrzest - narodziny Polski

Kalisz. W Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu 17 maja zorganizowana została konferencja „Chrzest Mieszka - narodziny naszej ojczyzny”. Podczas konferencji wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy zwyciężyli w konkursach plastycznym i literackim na temat „Chrzest Polski oczami naszej wyobraźni".


Mogli wziąć w nich udział młodzi ze szkół podstawowych, gimnazjów i uczestnicy zajęć w Młodzieżowych Domach Kultury. Zadaniem uczestników konkursu plastycznego było samodzielne wykonanie pracy techniką kolażu płaskiego na temat związany z hasłem konkursu. Natomiast ucznie biorący udział w konkursie literackim samodzielnie napisali wiersz. Koordynatorem konkursów była Małgorzata Juda-Mieloch, a patronat honorowy objął ks. bp Edward Janiak. W sumie na konkursy wpłynęło aż 565 prac. W dniu ogłoszenia ich wyników obecni w ODN wysłuchali konferencji związanych tematycznie z chrztem Polski. Wśród prelegentów znaleźli się dr Juda-Mieloch z ODN (Jak mówili nasi przodkowie?), dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Kaliskiej ks. dr Jarosław Powąska (Jak wiara katolicka pomogła w jednoczeniu Polski), Jan Bartczak – dyrektor ODN (Wiosna, lato, jesień, zima – tak minęło 1050 lat), dr Piotr Molenda z ODN (Od Cyryla do Wojciecha – chrześcijańskie początki Polski). Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych. Poniżej publikujemy zwycięzców i wyróżnionych. Każdy z nich otrzymał m.in. antologię pokonkursową prezentującą prace. Na zakończenie można było spróbować potraw z kuchni Słowian przygotowanych przez Zespół Szkół Usługowych z Ostrowa Wielkopolskiego.

ReJ
 

Zwycięzcy

Konkurs plastyczny

W kat. kl. I-III szkół podstawowych – Nadia Olejnik (ZS w Radliczycach), Aleksandra Biernacka (ZSP w Nowej Wsi), Julia Raszak (SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie); wyróżnieni: Filip Kłokowski (SP im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Biskupicach Zabarycznych), Amelia Cempel (SP im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie), Piotr Florczak (SP w Uciechowie, Filia w Raczycach). W kat. kl. IV-VI szkoły podstawowej: Liliana Gajewska (ZS– SP w Marchwaczu), Dawid Krupiński (PSP SPSK im. św. Mikołaja w Chajewie), Małgorzata Rybak (SP z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach), wyróżnieni: Oliwia Kmieć (SPnr 4 im. Władysława Broniewskiego w Jarocinie), Marta Maksim (ZS w Łęce Mroczeńskiej), Daria Siuda (ZS w Jankowie Pierwszym). W kat. gimnazjów zwyciężyli Szymon Bonusiak (Gim. nr 10 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu), Joanna Szymanek (ZSP im. Korpusu Ochrony Pogranicza – Pub. Gim. w Bolesławcu) i Nikola Celer (ZS w Szczytnikach); wyróżnieni: Alicja Małecka (ZS w Jankowie Pierwszym), Karolina Łuczak (Gim. w Choczu), Sonia Matela (ZS w Szczytnikach).

Konkurs literacki

W kat. kl. IV-VI szkół podstawowych: Witold Kozłowski (SP w Moskurni), Maja Symanowicz (SP nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu) i Jan Ulka (SP nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim); wyróżnieni: Katarzyna Antolak (SP nr 14 im. Władysława Broniewskiego w Kaliszu), Blanka Machelak (SP w Zakrzynie), Daniel Kuberacki (SP nr 11 im. Mirosława Ferića w Ostrowie Wlkp.). W kat. gimnazjów: Wiktoria Misiak (Pub. Gim. Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wlkp.), Aleksandra Trzebińska (Gim. im. Noblistów Polskich w Koźminku), Julia Śmiechowska (Pub. Gim. Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wielkopolskim), wyróżnieni: Aleksandra Puźniak (Gim. nr 2 w Krotoszynie), Wiktoria Górnaś (Niepub. Gim. im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Golinie), Agnieszka Miętkiewicz (Gim. nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wlkp.).

 


Galeria fotografii

Przeglądaj galerię wersji Flash

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 12(525) od 3 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
o tym, dlaczego litania ma 33 wezwania i akurat takie, a nie inne?

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej