Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-05-31 10:07:32

Chrupiące ciasto z truskawkami

Kawa w zieleni ogrodu? Wiązka promieni wiosennego słońca? Myślę, że to jedne z pięknych marzeń codzienności, które trzeba koniecznie spełnić. Dla umilenia tych chwil proponuję dzisiaj pyszne ciasto bez pieczenia na chrupiącym spodzie.

opakowanie sucharków, duży słoik kremu czekoladowego (do smarowania pieczywa), 0,5 l śmietany kremówki, ½ szkl. cukru pudru, cukier wanilinowy, 4 łyżeczki żelatyny, truskawki, 2 galaretki truskawkowe

Sucharki mielimy przez maszynkę do mięsa i mieszamy na jednolitą masę z kremem czekoladowym. Gdyby masa była za gęsta i nie pozwala się formować, dodajemy masła. Masę równomiernie rozkładamy w tortownicy, tworząc spód ciasta. Galaretki rozpuszczamy w trochę mniejszej ilości wody niż na opakowaniu. Śmietanę ubijamy z cukrem i cukrem wanilinowym, na koniec dodając rozpuszczoną żelatynę. Wylewamy na spód i chłodzimy. Układamy truskawki i zalewamy tężejącą galaretką. Chłodzimy dobrze w lodówce.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej