Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-05-23 10:06:00

Podziękowali Biskupowi

Sieroszewice. Rososzyca. Delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Sieroszewic udała się z wizytą do Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka. Podczas spotkania w Kurii Diecezjalnej w Kaliszu członkowie bractwa rozmawiali z Ks. Biskupem o obchodach jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, które odbyły się 10 kwietnia w kościele pw. św. Marka Ewangelisty w Rososzycy. 

Podczas tej uroczystości biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun poświęcił pamiątkową tablicę ufundowaną przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Sieroszewic i Wójta gminy Sieroszewice. Na tablicy umieszczony został herb Biskupa Kaliskiego. Ks. bp Edward Janiak wpisał się do kroniki Kurkowego Bractwa Strzeleckiego dziękując za godne przygotowanie obchodów 1050. Chrztu Polski. Na pamiątkę spotkania przedstawiciele bractwa ofiarowali ks. biskupowi Edwardowi szkatułę i książkę Ewy Kotowskiej-Rasiak „Z kart historii - Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Sieroszewicach (1925-2012)”. W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski - I Król Kurkowy A.D. 2000, prezes KBS Sieroszewice Krzysztof Portasiak, Król Żniwny A.D. 2015 Barbara Rybak i autorka książki Ewa Kotowska-Rasiak.

EKR


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej