Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-05-04 10:48:30

Małżeńskie randkowanie

Kalisz. Może się wydawać, że randkowanie zarezerwowane jest tylko dla tych, którzy małżeństwo mają dopiero przed sobą. Jednak czas na osobistą rozmowę o ważnych sprawach potrzebny jest także małżonkom – zarówno z kilkuletnim stażem, jak i tym, którzy są razem od kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat.


Niestety codzienne sprawy i zabieganie często uniemożliwiają wygospodarowanie takiego czasu. Dlatego z pomocą postanowiły przyjść siostry nazaretanki, które stworzyły Apostolat Pomocy Rodzinie i rozpoczęły organizowanie randek małżeńskich, które są sprawdzonym sposobem na odnowienie i wzmocnienie małżeńskich więzi. Siostry stwarzają warunki – wyznaczają termin i przygotowują miejsce, reszta jest już w rękach męża i żony. W Kaliszu pierwsze takie spotkanie odbyło się w Centrum Edukacyjnym Sióstr Nazaretanek w niedzielny wieczór 3 kwietnia. W pomoc przy organizacji zaangażowali się Krzysztof i Elżbieta Pogorzelec ze Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. Na zaproszenie odpowiedziało kilkanaście małżeństw, które wysłuchały krótkiej konferencji o dialogu, a następnie przy ciastku i kawie mogły spokojnie porozmawiać. „Często gdy wracam z pracy do domu, dzieci śpią, a żona podobnie jak ja, zmęczona po całym dniu, resztkami sił przygotowuje się do następnego dnia. Randki małżeńskie to dla mnie świadomy wybór czasu, w którym w obecności Boga mogę porozmawiać ze swoją żoną o naszym życiu, o radościach i trudnościach, wybrać drogę naprawy relacji pomiędzy nami, jak i dziećmi” - podsumował spotkanie Piotr. Spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu.

Katarzyna Strzyż

 

Na następne spotkanie Randka Małżeńska

u sióstr nazaretanek w Kaliszu zapraszamy

8 maja o godz. 18.00


 
Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej