Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-04-11 12:18:27

Droga z krzyżem

Pleszew. W okresie Wielkiego Postu nie tylko w świątyniach odprawiane jest nabożeństwo Drogi krzyżowej. W czwartek, 10 marca odbyła się Droga krzyżowa w Schronisku im. św. Brata Alberta w Pleszewie Przewodniczył jej ks. Mariusz Giwerski, a rozważania czytali mieszkańcy. 

Kiedy zapadł zmrok umieszczone wokół schroniska krzyże z czerwonymi zniczami, zapalone świece w rękach uczestników, dodatkowo wprawiały w modlitewny nastrój zadumy. Takie chwile głęboko zapadają w pamięć i w serce. Tym bardziej, że mieszkańcy nie byli sami. Wraz z nimi w Drodze krzyżowej uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej i ludzie dobrej woli, którzy nie modlili się w tym miejscu po raz pierwszy. W ten wieczór stołówka kolejny raz zamieniła się w kaplicę. Ks. Mariusz sprawował Mszę Świętą, w czasie której w sposób szczególny modliliśmy się za zmarłego mieszkańca schroniska śp. Czesława Mroczka. 

Kierownictwo i mieszkańcy schroniska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 22

Opiekun nr 22(509) od 22 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. o pracującej w Etiopii Magdalenie Fiec, która odkryła swoje misyjne powołanie podczas studiów na Politechnice Śląskiej.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej