Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-03-31 10:36:11

Mój fragment z Dzienniczka św. Faustyny

Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla mojej hojności, jaką mam ku niej. MIŁOSIERDZIE moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenia i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną. 

(Dz. 1728)

Przeżywany obecnie Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka jest jakby „kołem ratunkowym” danym przez miłosiernego Boga wszystkim grzesznikom. Gdy na naszych oczach dzieje się tyle krzywdy, niesprawiedliwości, wojen i zawiści, gdy człowiek człowiekowi potrafi zgotować jak najgorszy los; gdy uczynniają się wygasłe wulkany i zaskakują przeróżne kataklizmy - jest NADZIEJA!

Nie jesteśmy sami, bezradni wobec żywiołów i innych tragedii. Bóg traktuje nas poważnie. Jeśli tylko z żywą wiarą zwrócimy się do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, włos z głowy nam nie spadnie. Pokój Boży jest w zasięgu ręki. Czy to nie niesamowita perspektywa?

W czasie 33 lat swego życia na ziemi s. Faustyna doznała cudu jednoczenia się z Chrystusem miłosiernym i uchyliła nam rąbka tajemnicy Bożego miłosierdzia, jego zbawczej mocy. „Dzienniczek” Świętej, spisywany na polecenie spowiednika, przybliża osobę Jezusa i ukierunkowuje człowieka na szlak ku MIŁOSIERDZIU BOŻEMU. 

Niedawno słyszałam, że matka pewnego chłopaka wyskoczyła z okna na 7 piętrze. Próbował ją zatrzymać, ale nie zdążył. Przez 20 lat chłopak ten żył z poczuciem winy. Pewnego dnia był na nabożeństwie prowadzonym przez charyzmatyka o. Antonello Cadeddu, który pomodlił się nad chłopakiem. Wtedy zobaczył swoją mamę i usłyszał jej głos: „Gdy spadałam z okna, prosiłam Boga o wybaczenie i jestem już w Niebie”. W tym momencie chłopak odzyskał wewnętrzny spokój, został uzdrowiony.

Miłosierdzie Boga może uzdrowić naszą psychikę i emocjonalność, rany, żal, depresję i choroby, które one przynoszą. Miłość Boga dosięga duszy, w której dokonują się cuda przebaczenia i wybór Boga przez człowieka.

Wielką moc zbawczą posiada Koronka do miłosierdzia Bożego. To uprzedzająca Miłość miłosierna różnymi sposobami ściga człowieka, by go doprowadzić do pełni życia w jedności z Bogiem. Niech będzie uwielbiony Bóg za to, że nie nuży się przebaczeniem grzechów i czeka na każdego wychodząc co dnia na próg, czy nie wraca jego ukochany syn marnotrawny.

s. M. Lauretta od Jezusa w Nazarecie CSFN


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej