Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-03-29 10:31:54

Niedziela Palmowa

Nowe Skalmierzyce. Uroczyście rozpoczęła się tegoroczna Niedziela Palmowa w parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach. Przed Mszą św. nadzwyczaj licznie zgromadzili się parafianie przy krzyżu na ulicy Kolejowej, skąd wyruszyła procesja do kościoła z kolorowymi palmami przygotowanymi przez uczniów miejscowej szkoły. 


Po modlitwie ks. proboszcza Zbigniewa Króczyńskiego i odczytaniu Ewangelii, wyruszyła procesja, w której nie zabrakło osiołka z Jezusem naśladującego wjazd Jezusa do Jerozolimy. W rolę Jezusa wcielił się ministrant Kacper, dostojnie pozdrawiający zebrany tłum dzieci i parafian niosących gałązki palmowe. W Godzinie Miłosierdzia  tego samego  dnia wyruszyła ulicami miasta Droga krzyżowa prowadzona przez Ks. Proboszcza, a krzyż - symbol męki Chrystusa - nieśli przedstawiciele różnych stanów parafii. Przejmujące rozważania pasyjne przy stacjach głosił ks. proboszcz Króczyński. Przeżycia Niedzieli Palmowej pozwoliły wszystkim duchowo przygotować się na Triduum Paschalne i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

JW


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej