Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-02-29 10:38:32

U stóp Pani Jasnogórskiej

Nowa Wieś. Jasna Góra. My - gimnazjalistki i uczennice szkół ponadgimnazjalnych z parafii NMP Królowej Korony Polskiej w Nowej Wsi czekamy na ferie nie tylko, dlatego, że to czas wolny od szkoły. Już od kilku lat naszym sprawdzonym sposobem wykorzystania tego czasu jest wyjazd na rekolekcje. Tegoroczne rekolekcje przeżywałyśmy z siostrami ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza, u stóp Jasnogórskiej Pani w Częstochowie. 

Mogłyśmy przez kilka dni nacieszyć się bliskością Matki Bożej w jej cudownym Wizerunku. Msza św. w kaplicy, możliwość czytania w bliskości Maryi czytań Liturgii Słowa, modlitwy wiernych, codzienny udział w Apelu Jasnogórskim. Poza tym poznanie wielu ciekawych zakątków jasnogórskiego klasztoru i miejsc, do których mają wstęp tylko nieliczni. To za sprawą jednego z ojców paulinów, który głosił konferencje na naszych rekolekcjach. Trzeba do tego dołożyć spacery po Częstochowie, wizytę (która zrobiła na nas niesamowite wrażenie) w klasztorze klauzurowym kontemplacyjnym u sióstr karmelitanek bosych, spotkanie przy kominku z Matką Generalną sióstr pasterzanek. Matka nie ukrywała radości zarówno z naszej obecności na rekolekcjach, jak i ze współpracy z Księdzem Proboszczem, który nie tylko pokrywa koszty naszego pobytu, ale jest inicjatorem różnych misyjnych akcji w parafii. Oprócz corocznego misyjnego kolędowania (w tym roku kolędując 6 stycznia młodzież zebrała w parafii prawie 2200 zł), w ramach grudniowej akcji „Bp Mikołaj przyjmuje prezenty” udało się zebrać setki przyborów szkolnych. Wszystko dla dzieci ze środkowej Afryki, którymi na misjach opiekują się siostry pasterzanki. Gdy jeszcze do tych rekolekcyjnych przeżyć dodamy wspólne modlitwy, medytacje, adoracje i pełne radości pogodne wieczory, rozmowy, gry i zabawy, to nasz przepis na ładowanie wewnętrznych akumulatorów jest już gotowy. 

Uczestniczki


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej