Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-02-15 11:40:06

Droga Kościoła prześladowanego

Kalisz. W kościołach diecezji kaliskiej jest prezentowana wystawa „Droga Krzyżowa Kościoła Prześladowanego”. Od 6 do 17 lutego można ją obejrzeć w kaliskiej katedrze, od 18 lutego do 3 marca w kościele na Zagorzynku, a od 4 do 15 marca w kościele Serca Jezusowego w Opatówku.

Na ekspozycję składa się 15 plansz w formie Drogi krzyżowej, które obrazują sytuację chrześcijan w poszczególnych krajach świata, gdzie Kościół jest prześladowany. Na planszach umieszczone są dane liczbowe i fotografie dotyczące danego państwa. Wystawa daje nam możliwość bliższego poznania sytuacji, w jakiej znajdują się chrześcijanie w krajach, gdzie już samo bycie chrześcijaninem często jest karane śmiercią. Obrazy nie są drastyczne, ale wymowne. Warto, by obejrzeli je katecheci z dziećmi i młodzieżą. Wystawa jest własnością papieskiego stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, z którym współpracuje Wspólnota Życia Chrześcijańskiego działająca przy kościele ojców jezuitów w Kaliszu.

Kamila Krytowska, koordynator WŻCh

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej